Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a különbség a gyakorló...

Mi a különbség a gyakorló kozmetikus és kozmetikus között?

Figyelt kérdés
A Lia iskolába jelentkeznék, de lehetőségek között mindkettő szerepel, és nem értem mi a különbség köztük.
2013. júl. 12. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Talán ez a 2 link segít.. szerintem mivel a kozmetikus csak ráépülés, így először a gyakorló kozmetikust kell elvégezned, és utána csinálhatod a kozmetikust (legalábbis én így gondolom, ha nem így van akkor bocsi)

2013. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A új okj ami 2013 szeptembertől indult csomó szakmát kétfelé bontott.

Így kerület a gyakorló szó egy csomó szakma elé.

Szóval először gyakorló kozmetikusnak kell jelentkezned, 2 év iskolarendszerű képzésben vagy tanfolyami képzésben 960-1440 óra a képzési idő. Ekkor OKJ-szám: 52 815 02 bizonyítványt kapsz az a gyakorló kozmetikus, ami felső középfokú szakképesítés.

A kozmetikus képzés erre az alapszakmára ráépülésként szerethető meg, iskolarendszerben 0,5 év, vagy 240-360 óra tanulmányi idő alatt tanfolyamon. Ekkor OKJ-azonosító: 55 815 2 kozmetikus bizonyítványt szerezhetsz.

2013. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves Kérdező, én nemsoká végzek, mint kozmetikus (régi rendszer szerint). Benne vagyok az oktatás "véráramába" röviden a különbség: Régi rendszer szerint mindent lehet csinálni (nyomkodni, masszírozni, gyantázni, festeni, elektrokozmetikai gépeket használni), az új szerint - gyakorló kozmetikus - (masszírozni, festeni, gyantázni, de kell tudni fejet masszírozni pl.). Tehát az új rendszer szerint kevesebb dologhoz lesz "jogosítványod". Röviden ennyit tudok elmondani róla, remélem, elkezdted még a régit...
2014. márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!