Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A közlekedési hatóság ezt a...

A közlekedési hatóság ezt a választ adta a kérdésemre. ( c+e ) Mit jelent?

Figyelt kérdés

Írtam a Pécsi közlekedési hatóságnak egy e-mailt amiben egy olyan kérdést tettem fel amiben az állt, hogy Én indulhatok-e C kategóriás vezetői engedélyre indított tanfolyamra ha még nem töltöttem be a 21. életévemet de elmúltam már 20 és fél?

A válaszuk ez volt.


"A "C" tanfolyamhoz nem kell a PÁV. Ez majd a munkavállaláshoz szükséges.

2-es csoportú orvosi alkalmasság kell a tanfolyam beiratkozásnál. (házi orvos, vagy üzem orvos)

Abban az esetben lehet előbb elkezdeni a tanfolyamot, (21. élet év betöltés) ha tesz egy

nyilatkozatot hogy a tűzoltóság által, illetve a közrend fenntartására, javítási vagy karbantartási

célú közúti vizsgálatoknak alávetett járművet fog vezetni.


Üdvözlettel: ATI Kft."


Nem a 2.orvosi alkalmassági vélemény a lényeg!

Hanem,hogy ez mit jelent?


"Abban az esetben lehet előbb elkezdeni a tanfolyamot, (21. élet év betöltés) ha tesz egy

nyilatkozatot hogy a tűzoltóság által, illetve a közrend fenntartására, javítási vagy karbantartási

célú közúti vizsgálatoknak alávetett járművet fog vezetni."


Nem tudom értelmezni...

A jogosítvány megszerzése után a Waberer's vállalatnál szeretnék elhelyezkedni.


A B kategóriás vezetői engedélyemet 2012 Július 8.-án tettem le.


Kérem aki tudja, hogy ez mit jelent az részletesen írja le.

Segítségüket előre is köszönöm.


Zsolt.



2013. nov. 20. 19:20
 1/3 anonim válasza:
Még annyi hogy ha a B jogsit 2012-ben tetted le és nincs más nemzetközi kategóriából olyan jogsid ami nem minősül kezdőnek,akkor várnod kell hogy a jogsid 2éves legyen.
2013. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ilyent is hallottam viszont ilyen kritérium nincs kiírva.

Jogosítvány nem minősül kezdőnek.

A "T" kategóriás vezetői engedélyemet 2010.12.21.-én szereztem meg.

Ötletek-Vélemények?

2013. nov. 24. 17:20
 3/3 anonim válasza:
Úgy tudom hogy a T kategória nem számít bele abba hogy a jogsid kezdő-e vagy sem,hanem jelen esetben csak a B,szóval meg kell várnod hogy 2 éves jogsid legyen.A választ pedig én úgy értelmezem hogy le teheted a c+e jogsit ha valamilyen hatósági(pl tűzoltó autó),vagy hasonló járművet fogsz vezetni,de csak országon belül.
2013. nov. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!