Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Külföldön ( ANGLIA) szerintete...

Külföldön ( ANGLIA) szerintetek egy OKJs vagy egy Diplomás ápoló boldogul könnyebben?

Figyelt kérdés

külföldi az álmom és mindig is a szociális vagy egészségügyi munka érdekelt.


Ezért úgy döntöttem hogy megcsinálom az ápoló szakmát,vele párhuzamosan pedig egy erős közepes nyelvtudást feljavítok társalgási szintre.


Viszont nem tudom hogy OKJ legyen,vagy Diplom

Mesélték hogy az OKJ t nehezebben fogadják el,mások szerint meg az is egyenértekű.


2014. jan. 3. 03:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

külföld az álmom


elnézést a helyesírási hibákért

2014. jan. 3. 03:39
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Elfogadják azt is szó nélkül, csak beszélj jól meg a szakmai nyelvre is feküdj rá!

Sok sikert!

2014. jan. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Először mindenképpen dolgoznod kell valamilyen egyszerűbb munkakörben (mosogatás, takarítás, stb.), mert angliai tapasztalat nélkül nem vesznek fel semmilyen komolyabb munkára. Főleg az ápolóknál kell a nyelv is, de itthon úgy sem tudod megtanulni normálisan az angolt. Hiába mondják hogy legalább egy erős alapod legyen oda azért több kell és az itthoni társalgási szint esetén is meg fogsz lepődni az eredeti angolon. A negyedét sem fogod érteni annak, amit ott beszélnek. Szóval előtte számolj azzal, hogy 1-2 évet le kell húznod valamilyen egyszerűbb munkakörben és utána nyugodtan lehet továbblépni.
2014. jan. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

7:53:??????

Hogy ne lehetne megtanulni itthon angolul??? Ha máshogy nem megy, anyanyelvi tanárok is vannak. De én csoportban tanultam, nagyon jó tanárnál, rengeteg filmet néztem, hallgattam és amikor kimentem, soha nem okozott nehézséget a nyelv. Nagy hülyeség, hogy itthon nem lehet megtanulni...

2014. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak kivételek, de nem hiába ismerték fel az utóbbi években, hogy a magyar idegennyelvtanítás tévúton jár. Természetesen meg lehet tanulni, de nem hiszem, hogy olyan szinten, mintha kint élne az ember, ezzel kár vitatkozni is.
2014. jan. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát olyan szinten természetesen nem lehet, de azt semmilyen országban, semmilyen tanárnál. De itthon felsőfokú szinten meg lehet és ha valaki felsőfokú szinten beszél, akkor már nagyon könnyű kimenni és határ a csillagos ég (nyelvtudás szempontjából)
2014. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És azért a felsőfokú szintet én normális nyelvtudásnak nevezem...
2014. jan. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

73% egy bohóc.

Látszik, hogy nem hozzáértő.

Ez se igaz, hogy évekig kell mosogatni meg stb.

Valszeg valami lúzer lehet, akinek semmi nem jön össze és irigy a kérdezőre...

2014. jan. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy bohóc, te fostartály?!!!

Éppenséggel pont hogy nem rosszat akarok neki, és pont hogy nem irigy vagyok rá, hanem segíteném azzal, hogy elmondom mire számítson. Tudod én is most készülök Angliába munkát keresni. Tájékozódom és még a leggagyibb munkaközvetítők is elismerik azt, hogy ha valaki szakmában akar elhelyezkedni, annak le kell dolgoznia valamennyi időt, hogy felvegyék valahova komolyabb munkakörbe. Felsőfokút te már normális nyelvtudásnak hiszed? Hát akkor te vagy a hülye, ha ilyeneket mersz kijelenteni. Nem lebeszélem, hanem abban támogatom, hogy ne bízza el magát, de legyen nagyravágyó és ha ledolgozott egy kis időt, akkor lépjen tovább.

Úristen mekkora ganéj ember vagy te...

2014. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ápolóként dolgozok Angliában. Nemtom elfogadás szempontjából mi a jobb, viszont az nem igaz hogy angliai tapasztalat nélkül nem vesznek fel. Egyértelmű hogy egyszerűbb, de nem gond egyáltalán. A nyelv menjen jol, otthon tanulj amennyit tudsz, majd amíg intézed az tenni PIN-edet dolgozhatsz kórházban vagy máshol segédápolóként és utána már simán menni fog a többi. Ha szerencsés vagy és hely is van akkor akar fel is vehetnek ugyan oda ápolónak ha kész a regisztrációd.
2014. jan. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!