Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek van értelme az...

Szerintetek van értelme az ECDL vizsgának?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem le informatikából középszinten, és van olyan lehetőség (ha jól tudom), hogy ha ötös lett, akkor 5500 Ft-ért megkapom az ECDL-bizonyítványt.

Van ennek értelme?

Megéri azt az 5500 Ft-ot?



2018. jún. 24. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
hát, valójában nem sok értelme van, de ennyit még megér. Ha 10 vagy 20 ezret írtál volna, akkor azt mondanám, hogy semmiképpen, de így még belefér
2018. jún. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyi pénzért megkapod, akkor simán. Önéletrajzban jól mutat, akárcsak a jogosítvány.
2018. jún. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 24. 07:32
 4/8 anonim ***** válasza:
10%
Az ötös középszintű informatika érettségire nem adnak ecdl vizsgát. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2018. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

#4.: Pedig igaznak tűnik:

"ECDL és érettségi

Az Oktatási Minisztérium és az NJSZT ECDL Irodája közötti megállapodás értelmében a 2004/2005-ös tanévtől kezdve az emelt vagy középszintű informatikai érettségi vizsgát jelesre teljesítők további vizsga nélkül, a mindenkori legkedvezményesebb regisztrációs díj befizetése ellenében igényelhetik az ECDL-bizonyítványt. Az ECDL-bizonyítvány igénylésére az érettségi bizonyítvány megszerzésétől számított két éven belül van lehetőség."

Forrás:

[link]


Szerintem is érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, sose lehet tudni, mire lesz jó a későbbiekben :)

2018. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Annyiért mindenképp megéri. +1 sor a CV-ben.
2018. jún. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehm... 2006ban erettsegiztem infobol kozepszinten es jar ra az ecdl.

Kb pont ennyit er. Ha irodai munkara probalsz elhelyezkedni szepen mutat az oneletrajzban. Informatikai munkahoz haszontalan. Nem ad a fizuhoz, plusz egy sor a cv-mben.


Annyi hasznod van igazabol, hogy wordot es excelt megtanultad hasznalni. Sokaknak meg az se megy.


Nem teljesen haszontalan, csak ha informatika szakon vegzel. HRen alap elvaras az office ismeret. Sok helyen jo neven veszik, a papirnak lenyegi haszna nincs, csak a tudasodnak.


5000ert jo.

2018. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megér annyit, nekem is ötös lett és kértem is.
2018. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!