Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki tud ebben segíteni?...

Valaki tud ebben segíteni? Külföldi továbbtanulás.

Figyelt kérdés

Éppen érettségi, illetve pályaválasztás előtt állok, és egy dolgot biztosan tudok. Mivel keleti nyelvekkel és kulturájukkal foglalkozom célszerűnek tartom hogy keleten tanuljak tovább. Én Koreanisztika szakra szeretnék majd jelentkezni és ennek keretében lehetséges Koreai egyetemre kijutni?


Már régóta keresgélek ösztöndíj programok után vagy Koreai egyetemek oldalait böngésztem, de egyszerűen nem értem hogy nem találtam semmi hasznosat, bizonyára elsiklottam az információ felett. Esetleg ha valaki már megtapasztalta, esetleg Koreanisztika szakra ment (tudom hogy kevés oda a jelentkező) tudna nekem tanácsolni valamit és segíteni? Illetve annyi kérdésem lenne még hogy ha nem Koreanisztika szakra megyek hanem például Turizmus, Nemzetközi tanulmányok vagy kereskedelem és marketing szakra ezekkel is lehet esélyem ott cserediaknak lenni ösztöndíjjal, vagy ösztöndíj nélkül is ki tudok menni valahogy egy ottani egyetemre? Bocsánat a tanácstalanságomért, de egyszerűen senki nem vette eddig komolyan ezt, mivel úgy gondolják nem sokaknak vannak ilyen céljai és nem tudnak tanácsot adni, meg úgysem éri meg. Nagyon örülnék ha bárki bármilyen tanáccsal ellátna. Köszönöm előre is! :)



2019. szept. 19. 16:59
 1/9 A kérdező kommentje:
A párom Koreai, már évek óta ismerjük egymást, ezért gondoltam arra, mivel valószínűleg egy európainak több esélye van ott kint mint egy korainak Magyarországon, egy gazdagabb országból idejonne mindenféle előzetes nyelvtudás nélkül, nem találna munkát se. Nekem már pedig van egy alaptudásom a Koreai nyelvben. De mindenesetre köszönöm az értelmes, segítőkész válaszokat. Ez csak titeket minősít! Puszi.
2019. szept. 19. 17:06
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért beszéltek olyanról amiről nem is tudtok semmit. Annyit tudtok amennyit leírtam. Egy szóval sem mondtam hogy szeretem a kpoppot, szóval nem is tudhatod hogy én most szeretem e vagy sem. Nem kötekedni kéne hanem segíteni, undok egy fazon lehetsz.
2019. szept. 19. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Mire elvegzed az egyetemet addigra mar reges regen szakitani fogtok, azert felesleges mennel ki. Latszik milyen gyerekes gondolkodasu vagy. Es attol hogy a parod itt volt cserediak es beverte neked a "szoget" 2 het alatt, attol meg nem lesz "a parod", hanem te leszel oltari nagy K.
2019. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem volt itt cserediák. Nem tudom honnan vetted. Csak segítséget kértem továbbtanulás ügyben, erre a párkapcsolatomnál kötöttünk ki. 🤷🏻‍♀️

Lehet hogy te szűk látókörű vagy de ha nem tudsz segíteni abban amit kérdeztem akkor nem kell írni. Nyilván amúgy is érdekelt a kultúra, nem tudnám ráerőltetni magam hogy olyat tanuljak amit nem élvezek, tehát fel sem merül hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG miatta teszem. Ha ő nem lenne hasonlóképpen tennék. Tudsz segíteni külföldi továbbtanulásban vagy sem? Ez volt a kérdés, a többi nem érdekel mert nem kérdeztem, de köszönöm hogy te már azt is tudod hogy szakítani fogunk és ezt elmondtad nekem mintha én nem tudnám hogy semmi sem örök. Imádom az ilyen segítőkész embereket! ❤️❤️❤️

2019. szept. 19. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Es miert nem a parod segit neked? Szerintem nalam alkalmasabb ember nem lenne, mivel o KOREAI.
2019. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
nala*
2019. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ő is próbál segíteni viszont nem szeretném ha emiatt aggódna, hisz ezt úgy gondolom nélküle kell elinteznem. Nem az apám hogy sulikba jarkaljon. Elég hogy a szállásomat biztosítani fogja arra az időre amíg ezt Megoldjuk, nem terhelném több mindennel de köszi a válaszod 😘☺️
2019. szept. 19. 23:48
 8/9 anonim válasza:
100%
Több lehetőség is van oda kijutni, rövidebb-hosszabb időre, a kkk honlapján is szerintem vannak információk, de elég beírni a googleba, hogy koreai ösztöndíj/egyetem.
2019. szept. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. szept. 20. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!