Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 2 hetes külföldi nyelvtanfolya...

2 hetes külföldi nyelvtanfolyamok is elmaradnak?

Figyelt kérdés
azokra a külföldi nyelvtanfolyamokra gondolok, amiket idén “vezettek be” és az állam 100%osan finanszirozza azt.

2020. márc. 12. 08:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen, el.

Meg nagy valószínűséggel szép csendben el is felejti majd a kormány, mert komoly gazdasági visszaesés jön és amúgy sem lesz rá pénz!

2020. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, elhalasztották 1 évvel.
2020. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már meg is jelent kormányhatározatban a döntés.
2020. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, de majd pótolják. 9. osztály helyett a 10. osztály után fognak menni.

Kérdés, hogy a 11.-esekét mikor fogják pótolni.

2020. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, a Magyar Közlönyben hamar megjelent. Én nem gondolom, hogy pótolnák. A mostani 11. osztály ezt a lehetőséget elbukta szerintem, a 9.-esek pedig mennek majd 11.-be. Elhalasztják jövőre a programot, ergo a jövőre 9 és 11.-es osztályok fognak menni (már ha nem törlik teljesen).

Fizikai képtelenség lenne ugyanis egyszerre 4 évfolyamnak megadni a lehetőséget. Na meg persze anyagilag is sok lenne.

2020. márc. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok ! Úgy néz ki újra indul 9.- be ez a lehetőség!

Sokat gondolkozunk rajta nem tudjuk eldönteni menjen-e a gyerek. Van valakinek tapasztalata esetleg? Segítségeteket kérnem véleményeteket.

Jelenleg nincs oltva a gyerek e miatt lenne be oltva...

2022. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy lenne bárkinek tapasztalata, hiszen még csak elméletben létezett eddig ez a lehetőség. Mi most vagyunk 11. osztályosok(mármint a fiam), az osztályfőnök már 9.osztályban sem vállalta, pedig még hírből sem ismertük a covid-ot. Most pláne sokan offolni fogják a tanárok és a szülők közül is, ha tényleg lesz rá lehetőség. De annyira bizonytalan minden...mi nyaralni mennénk Krétára, 4 éve voltunk ott, akkor már januárban be volt fizetve az ára, most még az utazási irodák is kivárnak(ha nem csődöltek be), egyelőre foglalni sem tudunk.
2022. jan. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon köszönöm válaszod !

A gyerekek persze lelkesek ,itt a tanárok szervezik a fogadó hely is vissza igazolta hogy mehetnek ezért vmi papírt kell tölteni. Júliusra tervezik Anglia a cél. Az oltás beadása a kérdés talán meg hogy milyenek ezek az utazások .Megéri-e !?

Ha most kihagynánk mert féltjük szerintetek lesz lehetőség még vagy mindig 9.- be szervezik ezentúl ?

2022. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az már jó, ha a tanárok szervezik. Szerintem az oltás az alap. A kurzus gyakorlatilag ingyen van, elvileg nem csak 9., hanem 11.osztályban is megmaradt a lehetőség, de ha esetleg nem ez a kormány marad, vagy újabb hullám lesz, vagy bármi...az idei még mindig biztosabb, bár 2 éve még ilyenkor senki nem gondolta, hogy mindez elmarad, pedig akkor is már le volt sokaknak foglalva minden és sok szervezés állt mögötte. Benne voltam egy fb csoportban, nagyon sok tanár és család vette tudomásul, hogy a lehetőségük elúszott. Mert jobbára a 11.osztályosok szülei merték volna elengedni a gyerekeiket és ugye nekik már nincs több lehetőségük, hisz elballagtak azóta.

Az én 2 nagyobb gyerekemnek fizetős útja volt, mindkettőnek 7.osztály végén(kéttanyelvűbe jártak), csak az egyiknek repülős, a másiknak buszos. Anglia egyiknek sem lett a szíve csücske, de maga az élmény jó volt, kis önállóságot tanultak, hiszen családoknál voltak elszállásolva párosával és gyakorlatilag egyedül jártak a közeli nyelviskolába. Én most is elengedném a "kicsit", de tuti nem fog itt vele senki foglalkozni és igazság szerint a fiamat nem is igazán érdekli, neki az edzőtábor fontosabb, mint egy külföldi "tanulós" tábor.

2022. jan. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm szavaidat!

Itt kollégium elhelyezés lenne .

Én ,mivel lány féltem a női napoktól nagyon rosszul viseli az elejét ... gimibe jár nyelvi osztály (középfokú vizsgája volt 8.- ba most már a felső a célja amint felkészül .)

Azt látjuk rajta ő sem tudja menne- e .De azért kiváncsi.

Talán nyáron mindenki mehet már nyaralni hisz tavaly is ,, nyugodtabb,, volt minden nyáron .

2022. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!