Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Pszichológia alapszak Magyaror...

Pszichológia alapszak Magyarországon, mester külföldön?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek mennyire lehetséges az az ötletem, hogy elvégzek egy pszichológia alapszakot itthon és a mestert külföldön? Valakinek van ezzel tapasztalata? Megéri? Mik a lehetőségek?

2020. dec. 14. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen megnehezíted a saját dolgodat. Mert így 2 nyelven kell tudnod az ÖSSZES szakzsargont.

Te tudod hogy mennyire vagy alkalmas erre, nyílván meg lehet csinàlni, ha megvan az elszántságod és kitartásod.

De ha nem akarsz sokat szenvedni:

Akkor döntsd el hogy Magyarországon akarsz e élni vagy külföldön! Ezután pedig ott tanúlj, mert ha pl Londonban diplomázol azután pedig „áttsétálsz a szomszédba” és jelentkezel mesterre, különösebb nehézség nélkül felvesznek és jó esélyel meg is lessz. Ellenben ha Magyarban diplomázol, más az oktatás, a tananyag, és nem utolsó sorban az iskola számára is lutri, hogy átt fogsz e tudni állni egy másik nyelvre (nemtudom mi járhat a fejüket, de simán lehet hogy arra is gondolnak, hogy utánna úgyis hazamész) . Sokkal kisebb erőfeszítéssel is nagyobb esélyeid lesznek, ha egy országon bellül végzed el. De mégegyszer mondom meg lehet csinálni, csak bele kell tenni azt a plussz munkát! Viszont azt hogy külföldön tanulj ajánlom, szerintem csak jó hatással lessz lessz személyiségedre.

2020. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Első. A szakzsargon 80%-a angolul van vagy abból ered. aki pszichot elvégzi már C1-en van, mert sok a szkszövegolvasás.
2020. dec. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki így indul neki a pszichológia szaknak, ezt tapasztalatból mondom mert én is pazichologia szakon vagyok, de aztán az alapképzés végére már fel se merül senkiben 😂
2020. dec. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó, esetleg meg tudod mondani, melyik egyetemre jársz? Melyiket ajánlod?
2020. dec. 27. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ELTE és egybkent ajánlom is, én szeretem.
2020. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!