Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lenne lehetőségem külföldön...

Lenne lehetőségem külföldön végezni a pszicho Msc-t ha itthoni egyetemen végzem az alapképzést?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire lenne esélyem egyáltalán bejutni külföldi egyetemekre egy itthoni pszicho Ba diplomával.

Viszont sajnos jelenleg nincs lehetőségem arra, hogy az alapképzést is külföldön végezhessem.

Gondolkodtam, hogy esetleg kihagynék egy évet, viszont erről sokadik nekifutásra sem sikerült meggyőznöm a szüleimet, szóval ezt a lehetőséget elvetettem.

Esetleg valaki aki itthon végzett Ba-t és kiment mesterire?

Milyen lehetőségeim vannak?

Minden hozzászólást szívesen várok, és előre is köszönök.



2021. jan. 16. 01:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Simán tudsz külföldön mesterezni (amúgy MA és nem MSc), de sajnos pszichológus nem lesz belőled itthon. Azaz itthon csak akkor neveznek majd pszichológusnak, ha a mesterszakot is itthon végzed.
2021. jan. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én Erasmusra fogok menni, már minden papírom megvolt a vírus előtt de sajnos most nem ilyen egyszerű...

amúgy én kihagytam egy evet pszichológia BA előtt és életem legjobb döntése volt bár eleinte az én szüleim is nagyon ellenezték. Később az egyetemen nagyon sok infót fogsz majd arról hallani hogy miért nem annyira jó az, hogyha külföldön végzed el a mestert, de szerintem most az alapképzésre koncentrálj hidd el, sok az a három év, rengeteget fogsz változni. :D

2021. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!