Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy Cambridge C1-es nyelvvizsg...

Egy Cambridge C1-es nyelvvizsga helyettesíti-e az emelt angol nyelvvizsgát (ami állítólag B2)?

Figyelt kérdés
Erdélyből szeretnék jelentkezni a Corvinus egyik szakára, ahova kell 2 emelt érettségi, az egyik pedig nyelvnek kell lennie. Elméletileg az angol emelt érettségi csak B2-es szintű, míg a Cambridge vizsgám C1, vajon elfogadják az érettségi helyett? Azért lenne kézenfekvő, mert egy emelt érettségi egy külföldi számára 41 ezer forint körül van, ami nekem egy hihetetlen nagy összeg.

2021. jan. 31. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinus egyik szakára sem kötelező a 2 emelt érettségi. Nem fogadják el egyébként emelt helyett a C1-es nyelvvizsgát, de ha mégsem nyelvből teszel emeltet akkor 40 pluszpontot kapsz érte.
2021. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező 2 emelt érettségi, de ajánlott legalább egyet csinálni, hogy meglegyenek a pontjaid. A C1-es nyelvvizsgád nem vált ki egy angol emeltet, de jár érte 40 többletpont, ami viszont nem jár, ha esetleg angolból emelteznél később.
2021. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak ajánlott legalább egy emeltet csinálni, egyet kötelező, bármelyik egyetemi szakra is szeretne jelentkezni.
2021. jan. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nekem elég ha mondjuk angolból emeltet teszek, és történelemből középszintűt, igaz?
2021. jan. 31. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

A ponthatárok végett nem biztos, a Corvinusra elég magasak a ponthatárok, általában önköltségesre is 420+. Milyen eredményre számítasz a többi tárgyból, melyik szakot nézted ki?

(tavaly mondjuk pont alacsonyabbak voltak, de az betudható az új követelményi rendszernek és a vírusnak is.)

2021. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A nemzetközi tanulmányok szakot néztem ki, ahova igen magasak a ponthatárok. Úgy gondolom, hogyha angolból tenném inkább az emeltet jobban járnék, mert az elég jól megy. Mivel erdélyi vagyok, a többi érettségimet át kell majd számítanom, de itt csak júniusban lesznek az érettségik. Töriből eddig emeltre tanultam, szóval azzal is elég jól állok.
2021. jan. 31. 14:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Én akkor a töri+angol emeltet ajánlom, így duplázással tudsz a legegyszerűbben bejutni.Ha mindkét emeltet sikerül min. 85%-ra megírni, akkor simán bent vagy szerintem ezzel a módszerrel.

Egyébként jól utána néztél a corvinusnak? Már nincs állami, csak corvinus ösztöndíj. Annyira nem vagyok benne jártas, de azt hiszem az első 2 félévben (?) nem sorolnak át, de lesz egy vonalhúzás, és a szak felső x százaléka kapja csak meg utána az ösztöndíjat. Nem akarok butaságokat írni, egy corvinusos jobban fel tudna erről világosítani,de annyi a lényeg,hogy sokkal rizikósabb az "állami", mint a többi egyetemen.

2021. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Hogyha angolból teszem az emeltet az ugye 50 többletpont. Fel tudom mutatni mellé még a Cambridge-et is ami még 40 többletpont, nem ütik ki egymást?
2021. jan. 31. 15:33
 9/10 A kérdező kommentje:
Hoppá, látom már meg lett válaszolva. Ez esetben köszönöm a válaszokat.
2021. jan. 31. 15:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha angolból emeltezel, a nyelvvizsgáért nem jár pont.


A Corvinus ösztöndíjból pedig az adott szakon végig ugyanannyian részesülnek, amennyiben elérik a 3,8-es átlagot. Annyi, hogy évente felülvizsgálják, ki teljesített jobban, és azok kerülnek bele.

2021. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!