Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban mennyiből...

Németországban mennyiből lehet a lakást és egyéb költségeket egyetem mellett kihozni? Milyen diákhitel lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Ma kiderült, hogy a drága szüleim, akiknek amúgy van pénzük, csak addig támogatnak, amíg azt hiszik, hogy nem gondolom komolyan. Na mindegy.

Vannak ugyanúgy olcsó kollégiumok, mint Magyarországon?

Diákhitel után hol tudnék utánanézni? Mire kell nagyon figyelni, hitel felvételkor?

Ha ösztöndíjat szeretnék, ahhoz mi kell? Már ha az érettségim nagyon jó, akkor is lehet igényelni, vagy egyetemen mondjuk egy félév után, ha jól teljesítettem?

Munkát vállalni lehetséges egyetem mellett? Mennyire nehéz?

Amúgy ingyenes egyetemre szeretnék menni, úgyhogy azzal nincs gond, csak az összes többi..

Köszönöm szépen, ha válaszolsz!

Ui.:Bármi tipp/tanács jól jönne a Németországi tanulással, ottlakással kapcsolatban, ha eszedbe jutna bármi.



2021. febr. 20. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vedd fel velük a kapcsolatot:


[link]

2021. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy, ahogy az 1. írja.
2021. febr. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra szeretnél menni? Adott esetben járható út lenne a Hageni Távegyetem, német diplomát ad, de itthonról is végezhető, DAAD ösztöndíj pályázható hozzá. Ha mindenképpen le akarsz lépni az országból, az adott egyetemen kérdezz utána a felvételi követelményeknek, és ahogy az első mondta, vedd fel a kapcsolatot a DAAD csapatával. Amúgy többnyire lehet *valamennyit* dolgozni egyetem mellett, és ha csatlakozol egy WG-hez (ilyen albérleti közösség), akkor némi szerencsével kijöhetsz akár nullára is. De ez attól is függ, mihez értesz, milyen szakon tanulsz, mennyi időd marad, milyen lehetőségek vannak a környéken.
2021. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!