Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dániába milyen az egyetemi...

Dániába milyen az egyetemi képzés? Milyen feltételek vannak hogy az ember kint tanuljon? Többi lent

Figyelt kérdés
Kiszeretnék menni Dániába tanulni, mint mérnökinformatikus. Jobb az ottani képzés mint itthon? Angolul vannak az órák? Milyen nyelvvizsga követelmény van? Elég egy angol középfokú? Mennyire drága Dánia (kaja, pia, lakás stb.)? Van ott ösztöndíj, vagy szociális támogatás? (Cukorbeteg vagyok, itthon az egyetemen kaptam ezért támogatást, kint is kapok)?
2010. aug. 22. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Az IT University of Copenhagen a legjobb dán egyetemek között van: [link] Nem írtad, hogy alapképzés vagy master érdekelne, de mindkettőt lehet angolul tanulni. Sima középfokú nyelvvizsga nem elég, IELTS kell és ott egy felsőfokú szintnek megfelelőt kell összehozni. Ösztöndíj külföldieknek nincs, de mivel EU tagállam Magyarország is, nem kell tandíjat fizetni. Magyarországhoz képest minden nagyon drága, kb 3-4x többe kerül minden. Persze a dánok nem éheznek emiatt, ők ha egyetemre mennek, alanyi jogon jár nekik 200.000 forintyni öszötndíj. De ez csak dán állampolgároknak van...Dolgozni lehet, de szinte mindenhol (még takarításnál is) elvárnak egy minimális dán nyelvismeretet. Ha kint dolgozol suli mellett, úgy már nem vészesek a megélhetési költségek sem, mert a minimálbér 3200 forint /óra körül van.
2010. aug. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Alapképzésben gondolkozom, néztem az Aarhus Universityt, de ott a Computer Science-t nem tanítják angolul :(
2010. aug. 25. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm kint volt most egy évet egy dániai egyetemen, nem tudom pontosan hol és mit tanult, de az biztos hogy angolul. Ha gondolod, írj egy privit és kikérdezem őt a tapasztalatairól. :)
2010. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Computer Science képzésre nálam tudsz jelentkezni a februárban induló programra:-) Angol nyelven van az oktatás:-) Ha érdekel akkor írj privit: csilla.kiszely@gmail.com
2010. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!