Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak olyan külföldi egyeteme...

Vannak olyan külföldi egyetemek ahol magyarul lehet tanulni egy adott szakot?

Figyelt kérdés

Vagy van egy nyár vagy egy fél év felzárkóztatás? Vagy ott már egy jó nyelvi szint kell? Fogorvosi szakok érdekelnének elsősorban de állatorvosi szakról is szívesen meghallgatnék pár véleményt.

Előre is köszönöm a válaszokat



2021. máj. 4. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Márhogy a franciáknál a fogpótlást magyar nyelven szeretnéd hallgatni?!? Szerintem csak úgy, hogy szinkrontolmácsot viszel magaddal. Nem is értem miért érdekel külföldi egyetem, ha nem beszélsz nyelveket...
2021. máj. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves első

Beszélek elég jól angolul nem tudom miből szűrted le azt, hogy nem beszélek egy nyelvet sem.

Én csak kiváncsi voltam s meg akartam hallgatni pár saját tapasztalatot is, hogyha majd pár év múlva miután dolgoztam már egy kicsit s elmennék egyetemre legyen egy kis sejtésem, milyen külföldi egyetemek vannak.

További szép estét kívánok neked

2021. máj. 4. 20:41
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön (ahogy Magyarországon is) minden egyetemen a hivatalos nyelven és angolul tanítanak, esetleg becsúszik néhol a német, de annyira nem jellemző. Amerikában vannak egyetemek, ahol bölcsészeten magyar szakirányú diákok vannak, de gondolom ez neked nem releváns.


Sehol nincs felzárkóztatás, ez nem a középiskola. Általában a felvételi előtt van egy teszt, hogy beszéled-e a szaknyelvet annyira jól idegen nyelven, hogy érdemben részt tudj venni az egyetemen. Ha ezt a szintet nem ugrod meg lehetsz akár milyen jó, nem vesznek fel.

2021. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat.

A felzárkóztatást honlapokon olvastam, hogy nyáron szokott lenni ilyesmi. De akkor ezek szerint ez nem mindenhol van így

2021. máj. 4. 21:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kolozsvári Babeș–Bolyai Tudományegyetem kevés (tudomásom szerint az egyetlen) külföldi egyetemek egyike ahol van magyarnyelvű képzés. Azonban orvosnak ott nem tudsz tanulni.


Felzárkóztató nyelvi képzésről még nem hallottam sehol se, a nyelvvizsga megléte (angolul pl IELTS) felvételi követelmény szinte mindenhol.

2021. máj. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Magyar egyetemről tudok csak annyit mondani, hogy a külföldi diákok egy része elég gyenge angolból. De itt a pénz számít, átrugdossák valahogy. Külföldön nem mennyire a nyelvtudás vagy a pénz számít. Ha a pénz, akkor jó sokkal kell készülni. Nálunk faktként felvehetnek a külföldiek magyart, de ez ugye a mindennapokhoz kell nekik.
2021. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiában a Selye János Egyetemen tudsz tanulni magyarul. De inkább ne
2021. máj. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem utolsó kommentelő hogy miért ne?
2021. máj. 5. 18:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
specifikusan a kinézett egyetemnél nézd meg, hogy van-e felkészítő tanfolyam, uni wien például tart. bár csak németet. ha van is felkészítő tanfolyam, valószínűleg csak az ország nyelvén van, az angol szak épp azoknak van, akik közelében sincsenek a kellő nyelvtudásnak a helyi nyelven. nem egyszerűbb, ha megtanulsz legalább angolul normálisan, ha már a célország nyelvét nem vagy hajlandó?
2021. máj. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó

Mint ahogy fentebb említettem eléggé jól beszélek angolul, s ezt a kérdést azért írtam ki, hogy felmérjem a lehetőségeimet, s azt, hogy kinek milyen tapasztalata van.

2021. máj. 6. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!