Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik külföldi egyetemre...

Melyik külföldi egyetemre jelentkezel/jelentkeztél és mennyibe fog kerülni a képzés?

Figyelt kérdés
Milyen szakon? A kérdés azoknak szól, akik külföldön akarnak továbbtanulni. Aki már ott tanul, annak a tapasztalata is érdekel, mennyire nehéz, hogy tetszik stb.

2021. jún. 10. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Én Angliában tanultam. A BSc-m megvolt 24 ezer fontból. Azért "csak" ennyi, mivel pont az azt követő évben lett 9 ezer/év, szóval megúsztam a magasabb összeget, bár nem sokkal.

MSc-re is tervezek menni, az egyik kiszemelt egyetem 11 ezer font, a másik 7900 lenne, jelenleg az utóbbi felé hajlok mert jobban tetszik maga a szak, bár az előbbi híresebb egyetem.

Én személy szerint Computer Science-t tanultam információs rendszerekre fókuszálva, de a végén android fejlesztésre specializálódtam úgymond.

Röviden igazából nem annyira szopatós mint Magyarországon, az előadók teljesen másabbak. A legtöbb esetben olyanok tanítanak akik már vagy 20 évet ledolgoztak az adott területen amit tanítanak is neked, így nyilván sokkal valósabb és gyakorlatiasabb képet tudnak adni az iparról.

Az osztályzás kicsit másképp zajlik itt mint mindenhol máshol. Itt a legtöbb helyen 40% kell ahhoz hogy átendgedjenek. Ez nyilván nem azért van mert könnyű, hanem mert teljesen másképp van felépítve. Például nagyon ritkán osztogatnak 70% feletti jegyet az előadók, ami egyébként a legjobb jegybe esik bele (70-100), a 1st class.

Jobb helyeken azt szokták mondani, aki 80%-ot kap egy assignment-re, az kár van annyira jó, hogy publikálásra alkalmas legyen. Nekem azt hiszem 3 alkalommal volt 80%+-os jegyem, de ezt elérni tényleg nagyon nehéz már.

Egyébként Angliában nagyon durván számít a diplomának a minősítése. Ha BSc/BA-t nézünk, az első évedet nem számítják bele, a lényeg hogy mindenből átengedjenek. Majd egyetemtől függően, hol 30%-ot ér a második év, hol 40%-ot, a maradék pedig a harmadik év.

Itt azt szokták mondani, aki nem éri el legalább a 2:2-t, az feleslegesen ment egyetemre. A 2:2 éppen arra elég, hogy valahova felvegyenek mesterre, de ami jónak számít, az a 1st class meg még a 2:1. Sok munkáltató is kéri, hogy diplomások legalább ezzel a minősítéssel. Magyarban úgy tudom totál mindegy ha kettesed is lett, megvan az a lényeg.


A tantárgy elosztása is egyszerűbb, mivel nem 88 kis tantárgyad van, hanem sok esetben module-jaid, amik magukba foglalhatnak több tárgyat is egyszerre. Így nem 30 kis beadandón kell dolgozni egy szemeszterben, hanem mondjuk 5 beadandón, de azok nyilván mélyebben mennek bele az adott területekbe.


Szerintem amit itt még érdemes megjegyezni, hogy sok egyetemen úgy van, hogy bukásnál évet kell ismételned. Ha valamiből nincs meg a 40%, akkor félévtől függőem, február környékén vagy augusztusban egy lehetőséged van újraírni/vizsgázni a tárgyból. Ha nem mész át, akkor nem folytathatod a tanulmányaidat a következő level-en. Sok helyen fix tárgyak és órarendek vannak, és nyilván szintekre osztva, level 4 és 6 között. Tehát ha második évben megbuksz (lv5), akkor nem mehetsz harmadik évre ami level 6.

Nálunk például volt aki felettünk megbukott webfejlesztésből, és az egész évet ki kellett várnia amíg nekünk volt ez a tárgyunk és velünk újracsinálta. Addig otthon ült, egy éve totál kiesett egy tárgy miatt, mert nem mindenhol indul ugyanaz a tárgy minden félévben, hanem csak évente.


Röviden ennyi igazából. Egyébként course rep voltam, valamint segítettem új szakok létrehozásában is tutor-oknak, szóval némi rálátásom van a másik oldalról is. Ha valakit érdekel más is az angliai diáklétről, nyugodtan dobjon egy privátot.

2021. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!