Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus: Hülyén hangzana, ha...

Erasmus: Hülyén hangzana, ha 4 hónapra ösztöndíjjal kimennék Moldovába?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fényes az egyetemen, épp hogy 3,5 alatt vagyok műszaki területen, de kimennék Erasmusra, csak tudom hogy ilyen átlaggal nem nyerném el a pályázatot nyugati egyetemeken. Viszont van Moldovában egy Műszaki Egyetem, ahol szinte biztos hogy 1-2 románon kívül senki se menne oda. Oda lenne esélyem kimenni, hiszen beszélem a románt, és román állampolgár is vagyok, és szeretnék külföldön tanulni, és mivel 540 euró az ösztöndíj, főleg, hogy Moldova szegény orszég, így megtudnék élni a magyar diákkeresetemmel 4-5 hónapot simán.

Szerintetek jó ötlet lenne, vagy ez túl nagy hátralépés lenne?



2021. szept. 30. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Menj, ezzel is csak képezed magad.
2021. szept. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Képzed* + legalább elmondhatod hogy Moldovát is megjártad a tanulmányaid folyamán,szerintem tapasztalatnak teljesen jó.
2021. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel az ország akkor mindenképp menj ki, nekem egyik kedvenc helyem. Arról nem is beszélve, hogy erről évek múlva is tudnál majd mesélni, sokkal érdekesebb, mintha a fos mainstream helyekre mennél
2021. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Elmenni bárhova Erasmussal sokkal jobb mint nem menni. Tapasztalat + kapcsolatok + azért egy kis buli is benne van.

Használd ki amíg lehet, mert a munka világában nem lehet csak így mindenféle kötelezettség nélkül ösztöndíjjal kimenni külföldre :)

2021. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
7%

miért nem tanulsz jobban?

ez nagyon alacsony átlag, és nem hiszem, h. bármilyen erasmust megkapsz, ott azért van egy elvárás.

2021. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

"Elmenni bárhova Erasmussal sokkal jobb mint nem menni. Tapasztalat + kapcsolatok + azért egy kis buli is benne van.


Ez az egész Erasmus úgy ahogy van átverés. Maradni sokkal jobb mint menni, mert lehet kapsz valamennyit, de abból te nem élsz meg külföldön. De most komolyan, a saját költségről soha a büdös életben nem beszélnek. És legalább kéne 1 millió forint a számládra pluszba. Egy egyetemistának honnan van ennyi pénze? Az egyetemisták 0,0001%-a megy Erasmusra és megtud rendesen élni, mert kb ennyi egyetemistának képesek a gazdag szüleik finanszírozni. Aki megy és nem gazdag az megy 1 zsíros kenyéren él/nap. De még arra sem elég az a pénz amit adnak.

2021. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6-os:

Moldova piszkosul olcsó ország. Az Erasmus ösztöndíj bőven elég oda, plusz írta a kérdező, hogy van diákmelóból tartaléka. Nem Nyugat-Európáról van most szó.

2021. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy csak Unióban lehet ilyet. Hajrá! Kint vagy már?
2022. jan. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!