Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba szeretnék...

Németországba szeretnék kiköltözni a páromhoz, milyen nyelvtanulási lehetőségeim lennének? Ingyenesen vagy esetleg támogatással?

Figyelt kérdés
Iskolaszerűen szeretnék német nyelvet tanulni az alapoktól, viszont olvastam hogy vannak ezek az állami képzések, de nem sok jót olvastam róla. Csak igy tudnék támogatáshoz jutni, ha ezekbe az iskolákba jelentkezek? Az ismerősöm egy szuper iskolaszerű nyelviskolát ajánlott, viszont nem államilag támogatott. Esetleg munkanélkülin keresztül van rá esély hogy abba az iskolába menjek de mégis valamilyen szintű támogatással? Van ezzel kapcsolatba bárkinek valami tapasztalat hogy milyen úton kell ezt elindítani?

2021. nov. 2. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Némeországban mindenhol vannak Volkshochschule-k, ahol aránylag kedvezö áron (egy szemeszter 60-79 Euro körül van) tudsz tanulni németül, kifejezetten külföldieknek szánt tanfolyamkról van szó-

Ezekkel egy alapszintet elég hamar el lehet érni,ezt mindenképpen megéri.

Elvileg létezik valami lehetöség arra is, hogy a költségeket átvegye az állam, de pontosab nem tudom ennek a menetét.

De a legértelmesebb az lenne, ha a párod ott, ahol él, érdeklödik, mert sok helyi lehetöség is van - és gondolom, ha itt él, akkor már tud rendesen németül.

2021. nov. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:


deutschtraining.org

goethe.de

deutschlernen.com

2021. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!