Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy igen jó hírnévnek örvendő...

Egy igen jó hírnévnek örvendő egyházi gimnáziumba járok. ECDL Selcet vizsgával, német közép. Nyelvvizsga+érettségivel és még ez angolból is meglesz,3,8-4 átlaggal mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 14:28
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Külföldi tanulás szempontjából.
2008. dec. 15. 14:29
 2/33 anonim ***** válasza:
25%

Külföldi egyetem? Ha bírod pénzzel, miért ne... Én is szerettem volna külföldre menni egyetemre, aztán rájöttem, hogy ahhoz milliomosnak kellett volna születnem.


Meg aztán ki a francot érdekel, hogy egyházi gimnázium?

2008. dec. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
27%

Kulfoldon a kutyat nem erdekli, hogy milyen suliba jartal, itthon se erdekel senkit.


A kulfoldi tanulas szamunkra pedig csak penz kerdese.

2008. dec. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Kedves vagdalkozó válaszadó! Igenis számít, hogy jó hírnévnek örvendő egyházi gimi. Nézd meg az országos eredménylistát.
2008. dec. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Szóval, kedves kérdező! Ha ott tanulsz, ahol gondolom, azok egyikében, akkor elmondható, hogy ottani négyes tudásod bőven megfelel a sima gimik jeles szintjének. Tapasztalat - én olyan suliban tanítok, hová Te jársz. Hajts rá a nyelvekre méginkább, illetve azokra a tárgyakra, amiket kint tanulnál, és akkor jók az esélyeid! Sok sikert!
2008. dec. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
65%
Abszolut nem szamit. Mert az 5-os az mindenhol 5-os, a 4-es az 4-es, akar egy bivalybasznadi szakkozepben szerezte a gyerek, akar "egy igen jo hirnevnek orvendo egyhazi gimnaziumban". Ettol meg nem fogjak ot elonyben reszesiteni. Lehet, hogy a sulit jobban birna, vagy, hogy nemely anyagot jobban tudna, mint a gyengebb iskolabol erkezett tarsa, de a kerdes szempontjabol ez lenyegtelen.
2008. dec. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%
Te tanár vagy, hogy így vitatkozol? Mert én az vagyok, és tanítottam államiban meg egy nagyon nívós egyháziban is. Tudom, mit beszélek. És nem azért részesítik előnyben, mert egyháziból jön, hanem mert nem csak a tankönyvi anyagot tudja. Sok sikert a kérdezőnek!
2008. dec. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
73%

na jó...

Külföldi egyetemen tanulok. Németországban.

Lesz@rják honnan jössz. Attól függ mit akarsz tanulni.

Egyébként a Németek nagy része akkora süti, hogy el sem tudod képzelni. Thomas Mann-ra azt hiszik, hogy valami új kávézó, nem vicc, GÁZ, de ez van.

Egyes szakokon 1 az átlag, tehát kitűnőnek kell legyél. Az ECDL-t nem fogadják el... A Goethe-t fogadják el az ÖSP nagyot és kicsit is. Vagy megcsinálod itt kint a DSH-t. Könnyű (a nyelvtana erős, nagyon erős, de amúgy nem vészes), ez városonként változik valamit az ára is. Regensburgban 72 € egy ilyen nyelvvizsga, de pl Nürnbergben már 105 €-t rúg.

Az átlag szakok, mint BWL vagy Jura vagy Medizin, itt olyan 2,1 - 2 körül vannak a ponthatárok majd minden évben.

Le kell fordíttatnod az érettségidet és Münchenben "honosíttatnod" kell. Ha erről megkapod a papírt (1- 3 hónap, igen itt van csak igazán Bürökrácia) azt kell csatolnod a jelentkezésed mellé, plussz a nyelvvizsga papírokat.

Ha mákod van ezzel az eredménnyel kapsz egy 2,00 vagy rosszabb esetben egy 2,2 ( na ez kevés lesz ide...) Próbálj egy 2,1-et kikönyörögni. ( VAn egy jófej magyar fickó ott Münchenben, ha estleg érdekel írj priviben magadom az elérhetőségét, nagyon sok mindenben tud segíteni plussz Studenten Berater is)

Viel Glück!

2008. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 6. valaszolo!


Igen, tanar vagyok, igaz, ma mar nem tanitok. Ugy latszik, (tanar letedre) eleg felszinesen olvasod a valaszaimat. Mint irtam, a _felvetelinel_ senkit nem erdekel, honnan jon a gyerek, mindenkire egyseges pontrendszer vonatkozik, akar elitgimnaziumbol jelentkezik, akar egy rosszabb szinvonalu kozepiskolabol. Persze, miutan mar bent vannak az egyetemen, nyilvan nagyobb a "tulelesi eselye" az elobbinek, de a kerdes a bejutassal kapcsolatos, es akarmilyen szomoru (vagy nem), semmivel nincs elorebb a kerdezo a jo nevu gimnaziummal, mint egy gyenge iskolaban 5-osre teljesito tarsa, sot. A felvetelinel az erdemjegy szamit, nem a tudas, ami mogotte van.

2008. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igazából én csak kíváncsi voltam, hogy mit gondolnak erről az emberek. Amúgy csak azért, mert egyházi gimibe járok plussz pontot kapok a felvételin, ja és nem hiszem, hogy annyi embernek lenne latin nyelvből is érettségije.

A tavalyi ballagok közül volt, aki Milánóba, USA-ba, Németországba, Svédországba ment ki. Aki pedig Magyarországon maradt vagy az ELTE-re, a Semmelweis egyetemre, vagy a Pannonius egyetemre ment tovább. Ezt mind osszátok el 14 emberre, mert annyian ballagtak.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)

2008. dec. 21. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!