Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri elkezdeni így egy...

Megéri elkezdeni így egy alapképzést?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egyetemi alapképzésre.


Szeptembertől kezdődik ugye az egyetem és mivel önköltséges ezért nagy valószínűséggel felfognak venni.


A helyzet az, hogy régóta szemezgetek a külföldi tanulási lehetőségekkel, de arról már (idei évre) lecsúsztam, ezért csak jövő szeptembertől tudnék elkezdeni külföldi képzést (amennyiben oda felvennének természetesen)


Megéri elkezdeni úgy idén az egyetemet, hogy esetleg jövőre abbahagyom és (talán) folytatom külföldön vagy így hülyeség?


Arra gondoltam, hogy ezzel bebiztosítanám magam arra az esetre, ha mégsem jönne össze a külföldi tanulás, viszont így kifizetek két félévet lehet, hogy feleslegesen. Szerintetek?



2022. ápr. 18. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha be tudod számítani az itthon elvégzett tárgyaidat a külföldi képzésben, akkor nem felesleges. Hogy ez lehetséges-e, annak neked kell utánanézned. (Ha ugyanolyan vagy nagyon hasonló a két szak és EU-n belüli a külföld, akkor nagyon valószínű, hogy igen a válasz.)


Ha most szeptembertől nem iratkozol be, annak olyan előnye is van, hogy akkor dolgozhatsz egy évet (már ha találsz munkát), és így több pénzed lenne, amikor kimész. Bár az is lehet, hogy hallgatóként könnyebben találnál diákmunkát, mint nem diákként rendeset.

2022. máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!