Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az osztrák egyetemek tényleg...

Az osztrák egyetemek tényleg ingyenesek?

Figyelt kérdés

Főleg bécsi Fachhochschule, marketing szak érdekelne, németül felsőfokon beszélek. Van már 2 diplomám más területen, ez vajon akadály lehet? Sajnos ezek a szakmák nem jöttek be, ezért átképezném magam. 31 éves vagyok.


Illetve vajon milyen szálláslehetőségek vannak? Van pl 1 személyes kollégiumi szoba? Németországban voltam egyszer cserediák fél évre, ahol 1 személyes kollégiumi szobám volt saját konyhapulttal és fürdőszobával. kb 200 euró volt akkor a bérleti díj. (9 éve)


2022. júl. 19. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Másoddiplomásként már nem igazán fogsz kapni kollégiumot... Nagy a verseny, sok az igénylő eleve.

az 1 személyes szobát úgy értsd, hogy ún. lakóotthonos lakásban van egy csomó közösségi tér, és egy kb. 4 nm-es lyuk, ahol van egy emeletes ágy, alsó részén szekrény, vele szemben egy asztal székkel.

2022. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

... de már itt is 345 EUR az a pici szoba:


[link]

2022. júl. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem mindegy, mekkora a hely, lényeg, hogy ne kelljen másokat kerülgetnem (meg nekik engem).
2022. júl. 19. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt még olvasd végig...


[link]

2022. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ausztriaban egyetemek 20€/ felev

Foiskolak 400€/felev (amire ugye re is szeretnel menni „fachhochschule“


Nem erdekel senkit hogy milyen kepzettsegeid vannak. Egyetemen csak be kell iratkozni, foiskolan van viszont felveteli.


Koliszobara nagyon nagy a kereslet, ha leteszel 600€ot az asztalra akkor kapsz is single szobat (Gasometer)

Altalaban mar nyar elejen megindul a jelentkezes es 350-600€ig minden ar lehetseges.

2022. júl. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt olvastam, hogy a Fachhochschule "értékesebb" a gyakorlatban, mert alkalmazott tudományt oktat gyakorlati idővel, míg az egyetem inkább kutatási célokra jó. Munka szempontjából csinálnám a szakot, jól gondolom, hogy erre nem jó az egyetem? Vagy ez mindegy?
2022. júl. 22. 07:10
 7/11 A kérdező kommentje:
Illetve bárkinek 20 euro/év? (Nekem van már 2 diplomám, a másodiknak az utolsó két szemesztere már fizetős volt.)
2022. júl. 22. 07:15
 8/11 anonim ***** válasza:

6

Igy van, egyetem elmeletibb, foiskola gyakorlatibb. A nap vegen viszont ugyanazt a vegzettseget adjak.


7

Mint irtam, mindenki leszarja az elökepzettseged. Annyi amennyi masnak.

2022. júl. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2022. júl. 22. 11:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is külföldi egyetemeket nézegetek, és valahol olvastam, hogy csak az első képzés ingyenes. Tehát a BA/BSC ingyenes, ha még nincs BA/BSC-d. Nem biztos, hogy Ausztria volt, mert sokat nézegettem.

Ha valamit megtudsz, írd meg.

Pont a marketing szak érdekel engem is. Más egyetemen nem találtál marketinges képzést?

2022. júl. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!