Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van teljes ösztöndíjra lehetős...

Van teljes ösztöndíjra lehetőség angliai egyetemen?

Figyelt kérdés

Egy 21 éves lány vagyok aki jelenleg egy magyarországi egyetemen tanul. Azonban a szakot teljes mértékben megutáltatták velem és sajnálatos módon jövője sincsen. Régóta érdeklődöm külföldi egyetemek iránt, ezen kívül már nagyon régóta elhatároztam, hogy szeretnék külföldre költözni, ahogy a lehetőség megadja. Az egyik nagy cél költözés szempontjából Anglia lenne. Angolul folyékonyan beszélek, és napi szinten használom, ugyanis vannak angol barátaim akikkel napi, akár több órát beszélek. (Nyelvvizsgám is van). Jelenleg spanyolul tanulok az egyetem mellett. Arról szeretnék érdeklődni, hátha a válaszadók között lesz nálam tájékozottabb, vagy akár olyan aki már megjárta ezt az utat, hogy van-e lehetőség teljes ösztöndíjra angol egyetemen és ha igen milyen lehetőségek vannak és hogyan érhetem ezeket el? (Nem teljes ösztöndíj is érdekel azért).

Az értelmi válaszokat előre is nagyon köszönöm, azoknak akik csak annyit mondanának, hogy ez túl nehéz es ne kergessek lehetetlen álmokat, igen tisztában vagyok vele, azonban egy próbát és egy kérdést megér. Valahol ugyanis mindent el kell kezdeni.

Legyen szép napotok! :)



2023. febr. 16. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:

2021 nyarán végeztem egy kinti egyetemen. Én bár jogosult voltam az ottani, otthoni diákoknak is elérhető diákhitelre, de azt kell mondjam, nem érte meg azt a pénzt az oktatás.


Vagyis nem bántam meg, mert Magyarországon bárhova jelentkezek, onnan fixen visszahívnak hogy kellek oda, és majdnem annyit keresek itthon mint amennyit kint is keresnék Angliában hasonló pozícióban, pedig csak pályakezdő vagyok még.

Valamint most csak ilyen havi 10 ezer forintokkal kell törlesztenem (fizetéstől függ a törlesztés, adott keresetig fizetni sem kell például), szóval meg sem érzi az ember, ilyen fizetésnél pláne. Ezzel megérheti ha nagyon ragaszkodsz hozzá, de sajnos már nem leszel automatikusan jogosult a hitelre, csak letelepedési által amit x ott töltött év után kaphattál meg.


De összességében, szerintem az ottani magas tandíjak nem tükrözik azt a minőséget amit elvárna az ember. Persze ha lenne olyan ösztöndíj ami miatt ingyenes lenne, akkor rendben van, de akkor is az árra nézve felteszi az ember tudat alatt is a mércét, és ugyanúgy lesz egy rossz szájíz. (Ezt nem konkrét egyetemre értem, hanem magára a rendszerre, az egész felsőoktatásra az országban.)


Egyébként sajnos nem igazán vannak ösztöndíjak, amik teljesen fedik a költségeket, az nagyon ritka és nehéz is lehet megkapni.


Az viszont, hogy lány vagy az nem egy rossz dolog. De persze ez szaktól is függ. Ha olyan szakra terveznél menni, ahol a nők alulreprezentáltak, ott általában szokott lenni egy nagyobb támogatás, például évi 10 ezer font, ami fedezi az 1 éves mesterképzés tandíját. Olyan szakokon láttam ilyet hírdetve mint például Data Science, AI és hasonló infós szakok.

Ha nem ilyesmi szakokban gondolkoztál, akkor mégnehezebb lesz.


Ha van konkrét szak és egyetem amit kinéztél, mindenképp keresd fel őket. Általában minden szakot megtalálni az egyetemek weboldalain minden infóval.

Van ahol pontszámítással lehetsz jogosult adott összegre. Itt olyanokat néznek, mint például a nemed (csak nők), feketék, valamilyen bevándorló státusszal rendelkezők, olyanok akiknek elhunytak a szülei, olyanok akik adott környéken élnek, alacsony jövedelemmel rendelkezők, akiknek a szülei katonák, adott betegségek fogyatékosságok, kisebbségből származók stb.


De ha össze is szedsz elég pontot, ez maximum a tandíj nagyobb részét fogja fedezni (és nem is minden szakoknál van ilyen) de a lakhatásra nagyjából ugyanannyit kell szánni, 10 ezer font/év.


Ha van más kérdésed a kint tanulással kapcsolatban, nyugodtan írj.

2023. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az információkat, ha lenne konkrétabb kérdésem, megkereslek! Egyenlőre csak informálódom.
2023. febr. 16. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Angliában teljes ösztöndíjat undergraduate szinten csak nagyon kevés egyetemen adnak (ha jól tudom, csak Oxfordban és Cambridgeben), és ezekért a helyekért akkora a verseny, hogy csak kivételes tehetségek kaphatják meg. Ezekhez személyes megjelenést igénylő szóbeli felvételi vizsgán kell részt venni, s ennek költségeit is neked kell finannszíroznod.


Posztgraduális szinten, azaz mesterdiplomás és PhD képzéseken már egész más a helyzet. Ezeken vannak az egyetemek egy részének saját belső ösztöndíjaik, továbbá a British Council egyes ösztöndíjai is rendelkezésre állnak. Ezek az ösztöndíjak általában fedezik a tandíjat és egy kis összegű havi költőpénzt is kapsz, amiből szerényen meg tudsz élni, azaz nem kell dolgoznod a megélhetéshez. Mindkét verzióhoz elsőrendű fontosságú, hogy legyenek az alapdiploma szerzési helyéről nagyon pozitív ajánlóleveleid a professzoroktól, amelyben nagyon tehetséges hallgatónak neveznek, különben semmi esélyed.

2023. márc. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!