Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Járműmérnnöki egyetem Dániában?

Járműmérnnöki egyetem Dániában?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, jövőre fogok emelt fizikából érettségizni. Elsősorban Győrt céloztam meg. Viszont a Dán oktatás is érdekelne. Milyen feltételekkel lehet kijutni? Idén nyáron szeretném lerakni az Origo nyelvvizsgát. Kell valami tesztet írni? A Dán nyelv alap? Az oktatás gondolom angol nyelvű lenne. Az oktatásomat finanszírozzák? Az érettségi eredmények számítanak? Köszönöm, hogy segítesz!

#felvételi #Járműmérnök Dániában #Járműmérnök külföldön #Dán oktatás #oktatás külföldön #Dánia egyetem
2023. jún. 13. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát sztem egyáltalán nem biztos, hogy az oktatás angol nyelven történne és nem dànul.
2023. jún. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
A legtöbb alap képzés dánul zajlik. Már csak kevés alapképzés van ami még elérhető angolul. Mester képzés több van, ami angolul is van.
2023. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Svédországban tanultam, az origo és egyéb itthoni nyelvvizsgákat felejtsd el, nem fogadják el kint. IELTS, TOEFL vagy Cambridge kell meghatározott pontszámok és meghatározott típusok. Ez fent van az egyetemek honlapján az “admission” fül alatt általában. Stockholmban alapképzésen volt sok angol nyelvű szak, a skandináv országokban mindenki ( szó szerint) tökéletesen beszél angolul. Az oktatás ingyenes ha EU állampolgár vagy, nem kell fizetni tandíjat. Azért azt vedd figyelembe, hogy a skandináv országok drágának számítanak ( igaz, én Stockholmban nagyjából ugyanannyiért vásárolok be a boltban, mint Budapesten, minimálisan több csak) , de a lakásbérlés tényleg drága. De hallgatóbarátabbak az egyetemek sokkal, mint itthon, part-time munkát tudsz vállalni szerintem. Egyébként nagyon jó országok, nagyon élhetőek, udvariasak, kedvesek az emberek, ha az esős-hideg idővel sincs gondod akkor én nagyon ajánlom
2023. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!