Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy tudnék New Yorkba egyetem...

Hogy tudnék New Yorkba egyetemre menni vagy odaköltözni?

Figyelt kérdés
Sajnos elég szegény családból jövök,de minden forintot elteszek amit kapok. Most fogok 11.osztályba menni és még 2 évem lesz mert technikumba járok, turisztikai technikusi végzettséget kapok. Angolból felsőfokúm van és érettségizni most fogok belőle. Minden álmom egyetemre menni New Yorkba/ott élni. Ha ez számít nagynénimék Floridában élnek és Amerikai állampolgárok már. Hogyan lehet ott suliba járni/megélni fiatalként? Jelenleg 1.500.000 forintom van, mire kimegyek 3 milliót tudnék kb összespórolni
2023. aug. 14. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai egyetemek eléggé ismertek arról hogy iszonyat összegeket elkérnek egy félévre és akkor ehhez jön hogy az egyik legdrágább városba akarsz költözni, azért 3 millió ehhez elég karcsú. Komoly anyagi háttér nélkül alapszak kb esélytelen, mesterre vagy PhD-ra azért eselyebb egy jó ösztöndíjat szerezni, de attól is függ milyen irányban akarsz tovább tanulni (turisztika nem feltétlenül a legjobb választás, az orvosi/mérnöki/természettudományi/IT jobb irány).


Ha Floridában van család amúgy érdemes lenne oda menned először és ha megoldható kezdésnek pl náluk lakni, környékén keresni tanulási lehetőséget. Ha nem sikerül és dolgozni akarsz kimenni akkor a munkakeresésben tudnak esetleg segíteni, munkavállalói vízumhoz először munkahelyet kell úgyis találni. Aztán ha már ott élsz egy ideje könnyebb jönni-menni, mint egyből NY-t megcélozni végzettség, ismerettség és elég pénz nélkül.

2023. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy mert rohadt drága a tandíj + a lakhatás. Legegyszerűbb ha magyar egyetemen végzel egy piacképes szakot, majd lehetőleg amerikai multinál (aminek van leányvállalata Magyarországon) szerzel 2-3 éves tapasztalatot és utána mész ki.
2023. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Fogadd meg a 2. válaszoló tanácsát.


Annyival egészíteném ki, hogy a mesterképzés Nyugat-Európában végezd.


Pl:

- Matematika alapszak ELTE

- Mesterszak meg nyugati egyetem.

2023. aug. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2: jó meglatas
2023. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Szerintem egy neves magyar egyetemen kezdj. Ha jó vagy, kinyílik a világ. Pont ahogy feljebb írták, úgy lehet kikerülni külföldi egyetemre. Én sem NY-ba mennék, vannak annál jobb helyek és közelebb.
2023. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!