Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan kezdjem újra a tanulást?

Hogyan kezdjem újra a tanulást?

Figyelt kérdés

Bizonyos okok miatt, alkalmatlan volt, hogy bármilyen képzést elvégezzek egyetemen. Ezek az okok már megszűntek (kaptam megfelelő gyógyszert). Szóval szeretném folytatni a tanulmányaimat, és ténylegesen elvégezni egy egyetemi képzést, hogy legyen egy diplomám. Ezt nem itthon akarom csinálni. Mi a menete ennek? Tegyük fel a pénz nem akadály, és nem ösztöndíjat szeretnék, tehát kifizetem a képzést mégha néhány millió is évente.


Kell nekem itthon bármilyen érettségit tennem újra? Kell lennie neptunomnak? Fogalmam sincsen már, hogy mennek ezek a dolgok, nemhogy külföldön, itthon sem. Nem tudom hogy éltem túl azt az egy két évet amit egyetemen töltöttem. Fogalmam sincs hogy működnek ezek a dolgok, hogy kell bejelentkezni és mi ezeknek a menete.


Vagy szimplán írok xy egyetemnek, hogy ezen a képzésen részt akarok venni, itt a 4 évre az x millió pénz, és bejelentkezhetek?


2023. nov. 7. 16:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért reális, és a korábbi szorongásos állapotból ne ugorj egyből a delíriumba: nem reális, hogy Japánban ugorj neki az első diplomádnak. Tudomásom szerint nem egy különösebben nyitott társadalom az idegenekkel szemben, meg egyébként szakmailag mi indokolja, hogy pont Japánban tanulj gazdaságról? Nem értem.


Ha vonzódsz a Japán kultúrához jóval reálisabb lenne, pl. japán szakra menni. Lehet, hogy onnan volna lehetőség továbbmenni még, és Japánba eljutni tanulmányi céllal.

2023. nov. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Arra van továbbra is lehetőséged, hogy az érettségit megcsináld. Természetesen pénzért. Az már más kérdés, hogy Japánban elfogadják-e.
2023. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát, mindig is álmom volt oda kiköltözni. Eddig nagyon nem tettem érte mert a nyelv is esélytelen volt. Igen, egyetemen megvolt a japán szakos kör, hónapok alatt se tudtam a kanákat elsajátítani. Nemrég nekiálltam, pár délután alatt sikerült. Már keresem a nyelvtanárt is, mert fogalmam sincs hogy kell egy nyelvet egyedül megtanulni, de a legbasicebb rész megvan, ami elképzelhetetlen volt anno.



Szóval érdekel japán és a kultúra, a pénzügyek és gazdaság, oda akarok költözni, így jött az ötlet hogy akkor keresek ott egy egyetemi képzést. Itthon biztos nem akarok maradni.

2023. nov. 7. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!