Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Svájcban, Norvégiában, esetleg...

Svájcban, Norvégiában, esetleg Angliában szeretnék továbbtanulni, mint tanár. Hogyan?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta tudom, hogy tanár szeretnék lenni, viszont a jelenlegi helyzet arra ösztönöz, hogy ezt ne itthon tegyem. Gondolkoztam továbbtanulási lehetőségeken külföldön, de nem tudom, hol fogjak neki. A nyelvvizsgával már megvagyok, letettem egy nemzetközileg is elfogadott C1-et, gondolkozom rajta, hogy nekiugrok a C2-nek is. Tudtok olyan egyetemekről a fent említett országokban, ahol tanulhatnék zenetanárnak (angolul)? Illetve, az is érdekelne még, hogy szerintetek melyikben boldogulhatnék legkönnyebben? Komolyan foglalkoztat a dolog, de nem igazán találtam használható információkat erről. A válaszokat előre is köszönöm! :) 17F

jan. 3. 22:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A te jelenlegi helyzetedben el se kezdheted jelenleg a tanulmányaidat svájcban. Végezd el otthon, azután könnyebb lesz külföldre menned. Hacsak nem kinál más eu-s ország könnyebb feltételeket. Figyelheted a svájci pedagogiai föiskolákat továbbra is, mert itt néha Szemeszterenként változtatják a követelményeket.
jan. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10es. Ez melyik évben volt?
jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az orvosi más mint a tanári! Az orvosi diploma erismerése teljesen más eljárás.

Pont azért változtattak a tanároknak a feltételeken, mert a gyerek átvette a rossz nyelvtant és kiejtést a külföldi (nem német anyanyelvü) tanároktól. A gyerek azt tanulta amit hallott. És ez nem tettszett nekik.

jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a feltételeket a phzh.ch oldalról másoltam ki.
jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy onnan masoltad ki, de ugy nez ki, a valosagban megis mashogy van. Mint fennt emlitettem, egy baratnöm a magyar enek-zene tanari diplomajaval itt (Svajcban) tanit, es nem kertek töle nyelvvizsgat, örültek, hogy jelentkezett az allasra, mert hiany van belölük.
jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De melyik évtöl tanit?
jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A kérdezö továbbtanulni szeretne nem dolgozni.
jan. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem az ismerösöm a föiskolán. Tanulhatsz náluk Zenetanárnak (kérdés: milyen hangszeren játszol?). Felvételi van. A bewilligungot megkaphatod egyben a munkaválalási engedéllyel is (kb 30000Frankkal számolj iskolával, diákszállóval, egészségpénztárral együtt egy évre, ennyibe kerül a diák élet), ha felvettek. A nyelvizsgád elegendö, angolul is vannak órák. Ha érdekel, irj privátban.
jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!