Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egy évig távkapcsolat a...

Egy évig távkapcsolat a jegyesem nélkül?

Figyelt kérdés

Lehetne jelentkezni egyetemi éveim alatt egy egyéves ösztöndíjra Japánba. 2024 szeptemberében lenne a kiutazás időpontja, azonban most voltam (2023.szept.) egy félévet Koreában szintén egyetemi tanulmányok céljából. Eredetileg mentem volna a következő félévben Erasmussal máshova de több okból kifolyólag erről a tervről lemondtam. (Mentális egészség, párkapcsolat, tanulmányok stb.) Középiskolai éveim alatt már voltam kint 8 hónapot Japánban, de Japán szakos diákként szeretnék ismét menni és a nyelvtudásomat fejleszteni, világot látni, hisz Covid alatt sajnos ez nem igazán jött össze.


Vannak azonban aggodalmaim... Egyrészt a párom nem igazán van oda az ötletért. 4 hónapot már itthagytam, nehéz volt főleg inkább az én számomra, nagyon ráment a mentális egészségemre, de kibírható volt éppenhogy. Azóta nagyon jól érezzük magunkat hogy együttélünk.


Egy év az több, mint kétszerannyi idő lenne, szintén távoli országban ahová nem tud kiutazni, hogy meglátogasson és nekem is drága lenne hazamennem. Nem szeretne lebeszélni, de azt mondja a döntésem rámehet a jövőbeli terveinkre, arról nem is beszélve hogy úgy érzi, a karrieremet előbbre tenném, mint őt. Számára ez az út nem lenne olyan nagy dolog, nem adna annyit hozzá az életemhez inkább csak kissé elvenne.

Valamennyire egyetértek vele és kicsit talán hajlok afelé hogy ne jelentkezzek. Másrészről pedig tudom, hogy ekkora lehetőséget nem szabadna visszautasítanom, mert később már nem igazán lesz ilyesmire alkalmam.


Nem tudom mit tegyek, még ha úgy is döntök, hogy bevállalom, nem biztosítja az semmi, hogy jól is fogom érezni magam, lehet ismét magányos leszek és magamba fordulok úgy, mint Koreánál, vagy megeshet, hogy párom nem bírja tovább esetleg a távolságot. Nagyon aggódok, bárhogy is döntök...


23L



jan. 8. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem menj. Mi is távkapcsolatban vagyunk már megint, munka miatt. Ez már a harmadik. Kicsit unom, de nem akarok a karrierje útjába állni. Valahogy túléljük ezt is.
jan. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Én nem beszélnék le róla, álma nem sok van az embernek, főleg, amit valóra is válthat, viszont bocs, hogyha durván fogalmazok, de nem pazarolnám rád az időmet, ha a barátod helyében lennék.
jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Flagstaff ***** válasza:
81%
Pasi sok van, álmod meg csak egy. Én mennék, és örülnék a szerencsémnek.
jan. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
A lehetőséget megragadnám, azt az embert viszont nem, aki ennyire nem támogat a terveim megvalósításában. Valószínűleg egyéb dolgokban is más céljaitok vannak, alapjaiban eltér az értékrendetek. Így első hallásra már eljegyezni sem kellett volna egymást, mert ez nem lenne boldog házasság. (Hogy lehet egyáltalán közös életet tervezni így, hogy "megeshet, hogy párom nem bírja tovább esetleg a távolságot"? Nem bántani akarlak, de gondold végig.)
jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ennek az eldöntését mi nem vállalhatjuk át, nem ismerünk. Kizárólag te tudhatod, hogy mi a fontosabb: Japán vagy a párod. A kettő együtt biztos, hogy nem megy, nem várható el tőle, hogy megvárjon. Neked kell döntened a szakma és a párod között, és a saját döntésedet jó szívvel elfogadnod, mert egyszerre két helyen nem lehetsz.
jan. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
88%
Mar bocsanat, de kesobb nem a csavot fogod hianyolni, ha amugyis szakitotok. Ebben az idoben a parok ugyis szakitanak, talalnak jobbat, nagyon fiatalka vagy meg. De szerintem ikyen lehetoseged sosem lesz.
jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Én se beszélnélek le,de,ha őszintén belegondolok, nem biztos, hogy megvárnálak.


Ő gondolom nemnagyon tudna veled menji feltétlenül.


Vagy akkor maradhatnátok is kint már végleg,ha úgy egyszerűbn.

jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ember mindig megbán dolgokat utólag. Mindennek ára van, viszont nem sokszor lesz még ilyen lehetőséged. Egy jó kapcsolatnak ez egy próba, menj!
jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!