Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért vannak fiúsabb és...

Miért vannak fiúsabb és lányosabb tárgyak? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Például a matek, a fizika és a kémia olyan tárgyak, amelyeket általában a fiúk kedvelnek. Különösen a fizika, illetve a matek is eléggé, a kémia már lányoknál is többször előfordul, mert sokszor a biológiával van párban, de a kémia még mindig inkább "fiús". Ellenben természettudományok közül a biológia általában sokkal közelebb szokott állni a lányokhoz. Eddig sok lánytól hallottam, hogy az áll hozzájuk a legközelebb, vagy épp azt nagyon szeretik, míg a fizika például nagyon távol van tőlük. Humán tárgyak közül a történelem általában közelebb áll a fiúkhoz, míg a magyart (különösen az irodalmat) sokszor a lányok érzik magukhoz közelebb állónak. Nyelvek közül például az orosz egy olyan nyelv, amit általában fiúk szoktak kedvelni vagy felvenni, mint sokadik idegen nyelv, lányoknál ez általában francia, spanyol, esetleg német. Kevésbé központi tárgyak közül nem sok fiútól hallottam, hogy a művészeti tárgyakért rajongana, míg lányoktól sem sokszor, hogy az infóért lenne oda. Persze vannak tökre uniszex tárgyak is. Például a német, a latin/görög, a tesi, esetleg a filozófia, ahol van. Sok nyelv nem aránytalanul népszerű egyik vagy másik nemnél. A tesi igazából a tanártól függ (láttam olyan élsportolót is, aki utálta a tesit). A filozófiának meg elég sok része volt beleértve az igencsak józan, minden szubjektív érzelmet elvető racionalizmust, illetve az alapvetően személyes érzelmeken alapuló szentimentalizmust stb. Mindenki megtalálta, hogy mi áll hozzá közelebb.


Csak néhány példát említettem.


Hangsúlyozom: ezek NEM általános érvényűek. Ahogy az oldalt ismerem, most hirtelen minden lány válaszoló matek-fizika-történelem-orosz fakultációs lesz, meg minden fiú biológia-magyar-francia fakultációs lesz, és mindenki ilyen irányban is akar majd továbbtanulni, én meg leszek a bolond, sztereotípiákat felállító. Nem gondolom, hogy ez általános érvényűen igaz. A mi sulinkban az osztályunkban például a fizikát leszámítva minden általam "fiúsnak" címkézett tárgyat nő tanít, de még fizikatanárból is van egy nő, csak ő nem nálunk tanít. Szintén nem azt mondom, hogy egyik nem vagy másik nem ebben vagy abban jobb lenne. Inkább az érdeklődésre utaltam. Nálunk az osztályok, fakultációk, illetve nyelvi felosztás magáért beszél: matek-fizikás osztályban egy lány van, biológia-kémián ellenben kb. 6 fiú és az angolos osztályban szintén sokkal több a lány, mint a fiú. A sokadik idegen nyelvek kiscsoportokban vannak, és szerintem sokat elmond, hogy oroszul egy lány tanul. Fakultáción a lányok között népszerű a magyar-idegen nyelv, idegen nyelv-idegen nyelv, magyar-biológia, biológia-kémia, illetve biológia-magyar-idegen nyelv, vagy biológia-kémia-idegen nyelv, míg fiúknál a matek-töri, a matek-fizika, a matek-töri-valamilyen természettudomány (szinte mindig fizika, földrajz vagy esetleg kémia), matek-fizika-kémia, fizika-kémia, esetleg töri bármi mással elég népszerű. Meg nálunk az az egy lány, aki matek-fizikás osztályba jár amúgy is eléggé fiús. Mindig inkább a fiúkkal barátkozott (mármint itt tényleg barátkozásra gondolok) stb.


Mi lehet ennek az oka?



febr. 14. 00:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Basszus, erről nem tudtam. Most akkor hagyjam abba a gépészmérnökit az utolsó évben és menjek el óvónőnek kérdező??? 🤷‍♀️
febr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Így a lányok sokszor valahogy romantikusabb, érzelmesebb lelkűek, mint a fiúk. Nem véletlen, hogy bizonyos társadalmi kérdésekben a lányok hamarabb mutatnak empátiát, mint a fiúk. A fiúkat gyakrabban érdeklik inkább az olyan dolgok, mint a ráció, a kész tény, illetve a szabály. --- De ez csak az én véleményem.


Akkor én totál félresikerültem, mert lány létemre úgy gondolkodom mint a fiúk.

Pusztán érzelmek alapján nem hoznék döntést, főleg nem tények nélkül.

Pl. Két dolog közül is inkább abba fektetnék, vagy azzal foglalkoznék ami több pénzt hoz. Akkor is ha át kell állítanom úgymond magam. Kivéve ha vörös posztós dologról van szó, olyanról amit nagyon utálok azt inkább hanyagolom.

Gondolom a makacsság is amolyan fiús dolog. Nem vagyok eltántorítható attól amit a fejembe veszek!

Egyébként a legtöbb érdekes dolog amolyan fiús terület. Nőknek meg a hülye divat meg ilyesmi. Nem tud lekötni, de profin eljátszom ha szükségét érzem.

És végül a kedvencem a humor, na az is a férfiaknál aktívabb.

Ez van!

febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%

"A fiúkat gyakrabban érdeklik inkább az olyan dolgok, mint a ráció, a kész tény, illetve a szabály."


végülis az abortusz-ellenes törvényeket kizárólag érzelmi alapon hozták meg az 50-70 éves f@szik...


A nők könnyebben hoznak meg racionális döntéseket, ezt is már rég kimutatták különböző kutatások.

febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13.

Több férfi támogatja a halálbüntetést, mint nő. Persze, hiszen az igazságérzetük erősebb, mint a bűnözővel váló együttérzésük.


Amúgy nem biológiai tény, hogy a magzat, sőt, már az embrió is él?


Ha igazat mondanál, akkor a racionalizmus képviselői miért főképp férfiak, ellenben a szentimentalizmussal, ahol több nő is van?

febr. 16. 07:46
 15/16 anonim ***** válasza:
Biológiai tény az is, hogy egy nő is ember, nem egy inkubátor.
febr. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
76%

Nő létemre én is egyetértek a halálbüntetéssel.

Az abortuszról meg annyit, hogy csúnyán hangzik de jobb a gyereknek mint, hogy az árvaházban nőjön fel, vagy mostohák által kihasználva.

Humánusabb.

febr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!