Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Valaki járt Németországban...

Valaki járt Németországban Volkshochschule-ba német nyelvtanfolyamra? Mit tudtok róla mondani?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2009. nyarán jártam két hetet német nyelvtanfolyamra a pforzheim-i volkshochschule-ba. 17 éves voltam akkor. Szervezetten mentünk ki. Nagyon jó tapasztalataim vannak. Többet tanultam a két hét alatt, mint itthon a német órán évek alatt. Minden napra volt egy témánk, ezköré épültek a feladatok. Délelőtt és délután is volt óránk. De nagyon élveztük. A csoport tagjai 8 magyar és 8 lengyel volt. Én csak jót tudok mondani a vhs-ról. Visszavágyok. :) Melyik városba mennél?
2011. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én most a VHS-ban tanulok Düsseldorfban. Egy kurzus már végig csináltam, most fogom kezdeni a másodikat. Heti 2X4 órában. Szerintem elég hasonló szisztémában tanulunk, mint egy otthoni jó nyelviskolában. Annyi a különbség, hogy itt a csoport elég vegyes felhozatalú, pl. én vagyok az egyetlen magyar, így akár miről beszélünk, még ha nem is a közvetlen tananyaghoz tartozik akkor is németül beszélünk, ami nem utolsó szempont. Van amikor elég nagy létszámú csoportokkal dolgozik, de nekem szerencsém volt, mert az előző kurzusomon (B1) csak 8-an voltunk, most B2-re fogok menni, amire állítólag nem szoktak túl sokan jelentkezni. A beiratkozásnál tesztet kellett írni, ami alapján megállapították a szintedet, én úgy érzem én magasabb szintre is kerülhetem volna, így volt, hogy unatkoztam, és mástól is hallódtam már, hogy gyengébb kurzusra sorolták, mint ami valójában. Maga az, hogy teljesen németül tanulsz, tehát nincs semmi magyar magyarázat, szerintem egyáltalán nem zavaró, mert ha valaki pl. nem ért egy szót, akkor azt körbeírjuk, míg mindenki megérti. Szerintem árban is a legjobb, a többi nyelviskolával szemben. A kurzusok olyan 100-500 euro között vannak, annak függvényében, hogy ez milyen szint és mennyi óra, átlagosan olyan 1-2 euro/órára jön ki az ár.
2011. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, egyelőre csak érdeklődési szinten vagyok,nincsenek konkrétumok.az lenne még a kérdésem,hogy mennyire beszédcentrikusok a tanfolyamok?
2011. jan. 18. 18:15
 4/6 anonim válasza:
Rengeteg féle tanfolyam van,de tényleg, van külön, ami a nyelvtanra, vagy a beszédre koncentrál, én kombinált tanfolyamon volt, itt nem erre helyeződött a hangsúly, de azért beszéltünk is és persze. Mint említettem a többiekkel is nagy valaszínűséggel csak németül fogsz tudni beszélni, így még a szünetben is (ha van) és az órán is úgy fogsz boldogulni. De ahhoz, hogy VHS-ba járj, No.-ba kell jönnöd és így a sulin kívül is tudod gyakorolni a nyelvet. Az a legjobb, ha egy nem magyar környezetbe kerülsz, mert akkor tényleg rákényszerülsz a nyelv használatára.
2011. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bahtalo válasza:
Valaki utba tudna igazitani hol találok egy olyan oldalt ahol vhs ről, az indulo kurzusokrol irnak de németül mert az nem értem. valami emberibb nyelven. pl angol :) koszi
2014. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"emberibb nyelven például angol"- he?? Mi van? Akkor mit akarsz Németországban egyáltalán? A kérdésre visszatérve, én is pozitîv élményekkel zártam a VHS-en, Aschaffenburg-ban. TestDaf nyelvvizsgafelkészîtôn vettem részt, a vizsgám pedig elsôre sikerült:) És pár új haverral is gazdagabb lettem.
2015. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!