Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol a legjobb az oktatási...

Hol a legjobb az oktatási rendszer?

Figyelt kérdés
Mármint melyik országba?Elment a kedvem,hogy itt Mo-on diplomázzak,elvégeztem egy OKJ-s képzést,de úgy érzem,többet nem éri meg itt tanulnom,mert semmire se megyek vele.Itt halálra taníttatják a diákokat,tömik hülyeségekkel a fejüket,csakhogy a tanároknak munkájuk legyen.Azt mondják pszichológián is,olyan lexikális tudást kérnek,amit más országokba nem.Ott azt tanítják,amire szükségük van a diákoknak.De mégis hol?Melyik országba érdemes tanulni?
2011. szept. 1. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A vilag 10 legjobb egyetemebol 8 az USA-ban talalhato, 2 Angliaban. Ezekbe bekerulni ugyan surolja a lehetetlent, nem ezert irtam, hanem azert, hogy jelezzem melyik rendszerek a legjobbak. A 100-as es 500-as lista, bar mar arnyaltabb, egyertelmu angolszasz dominanciat hoz, toronymagasan.


Az oktatasi modszerek nayon kulonbozoek, az angolszasz rendszer alapvetoen, altalanossagban az onallo gondolkodasra serkent, nem az agyatlan magolasra, mig a nemet (atlalanosan) pontosan a magolasra helyezte a hangsulyt. A tendenciak valtoznak persze, kiegeszulnek, de MO.-on meg mindig az agyatlan magolas van eloterben.


Egy pelda. Amerikai es angol egyetemeken is a diak, ha nem ert egyet adott kerdesben a professzoraval, akkor udvariasan, de ellentmondhat, kifejtheti a sajat allaspontjat. MO.-on ez, tisztelet a kivetelnek, elkepzelhetetlen: a diakok inkabb a peldakat keresik, hogyan tamasszak meg jobban ala a professzor allasponjat. A kerdes nem az, hogy kinek van igaza, hanem, hogy melyik rendszer segiti jobban az onallo gondolkodas, velemenynyilvaitas, kreativitas kerdeseit.

2011. szept. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Akkor úgy tűnik Németországba se lenne érdemes mennem,a magolástól már hülyét kapok,nem látom értelmét.
2011. szept. 2. 00:40
 3/12 anonim válasza:
Szerintem a Japán oktatási rendszer a legjobb, de azt kéne nézni, hogy a lakosságban mennyi a diplomások száma és úgy jönne ki, hogy ahol a legtöbb, ott a legjobb a rendszer. Attól még, hogy a világ legjobb egyetemei Amerikában vannak, nem jelenti azt, hogy az oktatási rendszerük a legjobb, hiszen sok diák jár oda úgy, hogy nem is amerikaiak és azért kerültek be, mert hazájukban is jó oktatást kaptak. Ráadásul egy átlag amerikai elég buta, meg a brittek között is nagyon sokan nem fejezik be még a gimnáziumot sem.
2011. szept. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatási rangsorokat ne nagyon vegyük alapul, mert vaskosan az egyetem költségvetésén alapul. Az első helyeken a leggazdagabb egyetemek vannak, akik fel tudják vásárolni a legjobb tanárokat és a legtehetségesebb diákokat :) Ettől még nem lesz jó az oktatási rendszerük.
2011. szept. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Egen, a japan oktatasi rendszer valoban jo pelda az individualis, nem magolos oktatasra :D A kerdezo pontosan a magyar mentalitasutol eltero rendszert keres, erre feldobni japant olyan, mint galyarabnak azt javasolni, hogy hat dolgozhatna a kofejtoben is :D


Valoban nagyon sok a kulfoldi diak az amerikai egyetemeken, de aranyuk meg a top helyeken sem lepi at a tizenpar szazalekot, lejebb pedig meg ennyi se, igy erre kar hivatkozni. Az atlag amerikai lehet, hogy buta, ahogy az atlag brit is, nade az atlag magyar az mi? Mert, hogy nem korszakos zseni, az biztos. A mentalitasbeli kulonbsegek pedig oriasiak, es nem a magyarok javara... Ettol fuggetlenul teny, hogy az atlagos amerikai gimnaziumban (most ne az elit gimnaziumokat nezzuk) sokkal kevesebb dolgot tanulnak meg a diakok, mint mondjuk Mo.-on, de cseles modon egy kozepes-normalis (nem csucs) egyetem elvegzese utan is tobb tudassal kerulnek ki, mint a magyar diplomasok.


Sokkal emberkozelibb, es sokkal jobban eletre nevel es keszit fel az angolszasz oktatas, ami e mellett azoknak, akiknek kell, nagyon komoly elmeleti ismereteket is ad at. Csucsegyetemet nem lehet tomerdek penz nelkul letrehozni, ez igy van, de ez onmagaban nem eleg. Ehhez kultura es bizonyos mentalitas is szukseges. A diakokat nem vasaroljak fel, a a legjobb diakok azert mennek a legjobb egyetemekre, mert azok a legjobbak :) Mo. egyebkent (a lakossag nagysagahoz viszonyitva, persze) nem all valami nagyon fenyesen abbqan, hogy hany magyarorszagi diak megy a vilag csucs egyetemeire..holott a magyar oktatas elvilegben annyira jo, hogy csak na.


Teoretikusan tegyuk fel, hogy valamelyik magyar egyetemnek odaadnak a Harvard, vagy Cambridge teljes penztartalekat, ami 26, illetve 7 milliard dollar. Tegye fel a kezet az, aki komolyan azt hiszi, hogy evtizedek multan az adott magyar egyetem benne lenne a vilag legjobb 10 egyetemeben. Es tegye fel a kezet az, aki szeint, bar a helyezese nyilvan rengeteget javulna (jelenleg az ELTE es a SZTE az ARWU listajan egyarant a 301-400 szekcioban vannak), a top 10 kozeleben sem lenne az egyetem. Mert a penzt elloptak, rosszul fektettek be, idiota beruhazasokra koltottek, stb, stb, stb...


Barhogy is legyen, a magyar oktatas a nemet semakra epul (persze Nemetorszagban osszehasonlithatatlanul jobb a felsooktatas, a mentalitasbeli resze is, nem csak a penzbeli), ahol a cel nem adiak onallosaganak, kritikai erzekenek a kifejlesztese, az hogy ratermett es szelesen tajekozott diakot neveljenek, hanem a sorba allitas, a magolas, es a tekintelyelvuseg belenevelese. Teljesen mas a metodika, es ez teljesen mas diplomasokat is szul. (Azt ne vegyuk ide, hogy Mo.-on gyakorlatilag lassan barki bekerulhet barmilyen egyetemre.) Ez pedig sok minden meglatszik..

2011. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Azt nem állíthatjuk, hogy az USA-ban lévő egyetemek nem a pénz miatt jók, hiszen az USA a világ vezető nagyhatalma. Lehet, hogy az etiópiaiak oktatási rendszere lenne a legjobb, de pénz nélkül sosem tudják kivitelezni.

Amúgy az előttem író pont azt írta, hogy a kérdező a magyartól egy más mentalitású rendszert keres (amit nem tudom honnan vesz, hisz nem ő a kérdező) erre tökéletes példa a japán rendszer. Plusz az, hogy ennyire tisztában vagy a nyugati oktatási rendszerrel azt feltételezi, hogy magad is a tengerentúlon élsz, de minimum látszik az elfogultságod, ahogy valóban én is elfogult vagyok Japánnal kapcsolatban, hiszen tanulmányozom a kultúrát.

2. hozzászóló vagyok

2011. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Magyarország soha nem fogja tudni megfizetni azokat az oktatókat, felszereléseket, amelyeket mondjuk a Yale vagy Harvard. Ebből következik, hogy a tehetségesebbeket "elviszik". Kb ugyanaz a hatás, mint amikor a jó szakembert (orvos, mérnök) csábítják nyugatra a jobb fizetéssel, körülményekkel, fejlődési lehetőségekkel. Mondhatsz akármit, ez így van.
2011. szept. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kar az agyelszivast, meg az USA gazdagsagat csepelni akkor, amikor az egy fore juto magyar GDP-t lehagyja a szlovak vagy a lengyel is, amik a rendszervaltaskor, bo husz eve messze alatta voltak. Es a kulonbseg csak noni fog, ra kell nezni milyen utemben fejlodnek a kornyezo orszagok (pl. GDP es a gazdasag bovulesenek eseteben), es milyen utemben (nem) fejlodik) a magyar. Regebben szlovakiabol jartak at Mo.-ra a hatar menten dolgozni, most ez megfordulni latszik - es ez az alszivas nem Nyugat Europa, nem USA, csak a valaha lenezett es sokkal szarabb helyzetben volt szomszed(ok). De gondolom errol se Magyarorszag tehet...



A japan rendszerlehet, hogy teljesen mas mint a magyar, de tenyleg nem ertem hogyan lehet ajanlani (a nyelvi, tavolsagi es kulturalis korlatokon tul) akkor ha valaki direkt "szabadab"b rendszert keres mint a magyar. A japan sok minden, csak nem az..

2011. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hülyeség, hogy németországban magolni kell, itt élek 1 éve, ittis a kreativitás a fontos, a kritikaalkotó képesség, az önálló gondolkodás
2011. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, legalábbis MO. hoz képest jobban szorgalmazzák ezeket
2011. okt. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!