Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Marosvásárhelyi Orvosi és...

Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem felvételi rendszere, menete, milyen maga az egyetem, szeretitek e?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdtem el érdeklődni erről az egyetemről, így eléggé hiányosak az információim. Magyarországon élek, kb. 5-6 órányira Marosvásárhelytől. Nem élnek rokonaim kint, és nem beszélek románul. (Csak angolul, és németül.) Jó tanuló vagyok, és orvosira készülök. Ha a magyarországi egyetemek nem jönnének össze, megpróbálnám a marosvásárhelyit is. Tudom, hogy a román egészségügyi ellátás(már bocsánat) kész katasztrófa, de attól még az oktatás színvonala nem rosszabb. Ezért is jelentkeznék ide is.

Egy tesztes könyvből kell felkészülni, ha jól tudom. Ennek mi a pontos címe, ki a szerzője? Ebből állítanak össze egy 100 kérdéses tesztet. Maga a teszt különben milyen? Hány perc alatt kell teljesíteni? És tényleg én választhatom ki, hogy biológiából/kémiából/fizikából szeretnék e írni?

Kollégiumi férőhelyet csak az kaphat aki román állampolgár, vagy államilag támogatott képzésre jár? Az albérleti árak milyenek pl.: egy garzoné?

Az élelmiszer, ruha, szórakozás(pl.:mozi, étterem, stb.) árai kb. ugyanott vannak, mint a magyar árak, esetleg kicsit alacsonyabban?

A gyakorlatok (egyenlőre) román nyelven folynak, nagyon nehéz így boldogulni? Mások hogyan csinálják? Esetleg a közeljövőben nem lesz bevezetve teljesen magyar oktatás?

És tényleg kb 500.000Ft/2000Euró egy tanév?

Utolsó kérdés:

Esetleg a felvételi menetének főbb részeit tudja valaki? (jelentkezési határidő, jelentkezéshez szükséges papírok, felvételi menete, felvételi időszak)

Húha, jó sok kérdést tettem fel. Ha valaki bármelyikre tud válasszal szolgálni azt nagyon szépen megköszönném.


2011. szept. 11. 13:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok tavaly írtam biológiából felvételit nem volt vészes magyar nyelven is lehetséges a tesztet kitölteni igaz én angolul töltöttem.

Eléggé jól sikerült 8,26

emellett volt egy emelt fizikám is és a biológiát is emelten

írtam igazából nem is érdekelte őket.

Én államilag támogatotton vagyok.

A képzés magyar nyelven folyik,de a gyakorlat nem :S így eléggé nehéz volt,de most már jól megy a román nyelv :)

2013. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a témát. Érdekelne engem is, viszont nem úgy van, hogy ha valaki orvosira megy, akkor mind 3 tárgyból kell tesztet írni? Vagy 3 közül csak az egyiket kell kiválasztani felvételinél?
2014. dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Illetve ha valaki Magyarországról érkezik, az is bejuthat államilag támogatottra? Ugy olvastam a felvételinél, hogy külföldiek csak költségesre juthatnak be, na most nem tudom, hogy Magyarország mennyire számít annak :)
2014. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Valaki esetleg tudna friss információkat szolgáltatni?
2016. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
A magyarországiaknak nem lehet ösztöndíjjal bejutni.Ki kell fizessék azt a 2000 euro-t/tanév.Felvételire még mindig a könyv kell,mely 90%-ba számít,a maradék 10 pedig az érettségi.
2016. aug. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Történt változás a felvételi eljárásban?

2023. ápr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Gyakorlat van magyarul esetleg?

Milyen nehéz bejutni?

2023. nov. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!