Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Négy év alatt meg lehet...

Négy év alatt meg lehet tanulni annyira angolul hogy mehessek amerikai egyetemre?

Figyelt kérdés
Gimnáziumba járok másik szakra..mert általánosban nem angolt tanultam csak 2 évig, itt elég jó angol tanárunk van meg bekerültem a "haladó csoportba" ami azért nem olyan komolyan haladó csak nem kezdjük el Ádám Évától hanem rögtön a nyelvtannal..sikerülhet negyedikre annyira megtanulnom hogy mehessek amerikai egyetemre mert ez az álmom már 10 éves korom óta (Columbia University)
2011. szept. 14. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az órán tanulsz angolt illetve megcsinálod a házikat akkor semmiképp. Az bikafing a szélben, csak hogy szemléletes legyen. 4 év alatt nagyon szépen megtanulható az angol nyelv, folyékonyan, de ehhez az kell, hogy az angol óra végeztével ne hagyd abba a tanulást. Nézz sok filmet angolul, beszélj, akár magaddal, magadban is az adott nyelven. Sok száz óra intenzív foglalkozással, ami semmi esetre sem a nyelvtankönyvek értelmetlen nyálazását jelenti, ügyesen fejlődsz majd. A lényeg, hogy olyan dolgokat nézz/hallgass angolul amik szórakoztatnak. Ehhez persze elengedhetetlen valamennyi alapozó tudás, ami nagy részben száraz nyelvtan. De ne vidd túlzásba a nyelvtant, és szakadj el a munkafüzeti példamondatoktól. Ez a legjobb tanács amit adhatok.
2011. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaza van az elottem szolonak: pusztan iskolai oktatassal semerre nem haladsz majd, ez kb. egy nyomorusagos alapfoku nyelvizsgara talan ha eleg. Vagy arra se, ismerve a magyar nyelvoktatas szintjet.


Mindenkeppen kulonorak kellenek, meghozza isznyatos mertekben, ha fel akarod hozni magadat. De eroteljes ketelyeim vannak azt illetoen, hogy 4 ev alatt fel lehet hozni valakit olyan szintre, hogy sikerrel letegye az osszes szukseges vizsgat egyetemei, foleg Ivy League szintu jelentkezeshez. Kozel anyanyelvi szint kell ahhoz, ez pedig negy avalatt szerintem akkor sem nagyon lehet elsajatitani, ha ejjel-nqappal, a suli szukseges dolgain kivul minden energiadat raaldozod. De termeszetesen, ha nem is eleg, akkor is erdemes rengeteg energiat belefektetni, hiszen angol nelkul megelni nem lehet...


Egyebkent miert pont a Culimbia? Konkretan tervek, szakok, stb? Mennyire ismered az amerikai felsooktatast?

2011. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!