Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ösztöndíjjal mehetek külföldre...

Ösztöndíjjal mehetek külföldre egyetemre? ( a penz nagyon dominal, e-teren pedig nem vagyunk eleresztve )

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 20:22
 1/5 Mephisto96 válasza:
Van 1 ERASMUS nevű EU-s program egyetemi hallgatóknak, keress rá :) [link] :) sok sikert... :)
2011. szept. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az Erasmus az alapvetoen, ha nem csalodom, athallgatast tesz lehetove, nem komplett diplomazast.


A kerdezonek: milyen kulfoldre? Azert ez igy lefedi a komplett planetat, kicsit szukiteni kene a kort, esetleg :D (Gondolom a legnepszerubb Angol/nemet, USA, esetleg Kanada es Ausztralia iranyaban nezelodnel, de ez csak tipp.)

2011. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

17 vagyok , középsuliban végzős.

Jövőre nyúlóan tervezgetek ezt-azt, de telhetetlen vagyok. :)

Angliára gondoltam.

2011. szept. 21. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban nem kaphatsz osztondijat de, mint azt mar sok hasonlo kerdesre leirtam, EU-s allampolgarkent mindenr kiterjedo kolcsont kaphatsz a Brit allamtol, ami fedezi a tandijat, lakhatast, stb. Tekintve, hogy jovore a tandijak Angolhonban 9,000 font korulre kusznak fel, ez nem ket filler, igaz a Brit BA 3 eves (kiveve egyes szakokat, mint pl. engineering, az opcionalisan 3+1), de csak akkor kell elkezdened torleszteni, ha mar 15,000-20,000 font korul keresel, s persze mar vegeztel. Nagyon barati, gyakorlatilag szinte mindenki el ezzel a lehetoseggel.


Skociaban a felsooktatas ingyenes, de mivel lakni es elni ott is kell, azt nem tudom, kolcson oda is vonatkozik-e.


Angol egyetemeket illetoen tajekozodni a harom legfobb vilagranglistabol erdemes (ARWU -ez a legregibb es a legnagyobb tiszteletnek orvendo, es a kb. legrealisabb kepet ado-, TIMES, QS), es a Brit belso viszonyokat bemutatjak helyi listak, Guardian, TIMES, Sunday Times, Independent.


Ha jovore vegezel, nem art osszekapni magad, mert a jelentkezeseket nagyon gyorsan le kell adni, az ev vege fele, a szukseges vizsgakrol nem is beszelve. Elkesve meg nem vagy, de a kerdesedbol inkabb az jon le, hogy nem igazan tajekozodtal meg, hogy mi kell, hova, mikor, stb, ugy pedig picit nehez lesz..:)

2011. szept. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Adrienn Faklya válasza:

Angliában nagyon sokféle képzési lehetőség van, sokféle támogátasi rendszerrel. A fentebb említett kölcsön (ha megítélik) lehet az egyik.

A másik lehetőség, az apprenticeship, ahol dolgozol és annál a cégnél, ahová kiközvetített az Apprenticeship anyacége, ott dolgozol, illetve csinálod a gyakorlatodat, plusz kapsz valamennyi fizetést is. Attól függően, milyen képzést szeretnél, vannak különböző szabályok, amiknek meg kell felelned. De akárki elkezdheti a képzest, ha elmúlt 14 éves.

Itt a cég fizeti az iskoláztatásod és nem főállásban dolgozol, viszont legalább 30 órát dolgoznod kell a tanulás mellett és meg kell jelenned az elméleti órákon a helyi főiskolán. Szerintem ez az egyik legjobb képzési program és NVQ Level 3-4 képzést biztosít, ami magasnak számít itt.

[link] - nézz utána a dolgoknak itt. Persze ehhez és az egyetemhez is tökéletesen kell tudnod írni ás beszélni angolul. Szóval hajrá:)

2011. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!