Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy lehet kijutni amerikai...

Hogy lehet kijutni amerikai egyetemekre?

Figyelt kérdés

Na, az a helyzet, hogy idén fogok érettségizni, de kint szeretném folytatni a tanulmányaimat. Odáig már eljutottam, hogy kell SAT, de nem árt az ACT sem. Ezekből már rendesen oldogatom a próbateszteket.

Inkább az a bajom, hogy felmentem a néhány egyetem honlapjára(természetesen már van választottam), de az egész egy nagy káosz. Nem írják le pontosan, hogy most akkor kell-e SUBJECT, SAT level 2, vagy ilyesmi. Illetve mindenhol mást írnak.


Még az érdekelne, hogy külföldinek adnak-e diákhitelt? Olyan tandíj van, amihez képest egy magyar egyetemista díja csak jelképes összegnek számít. Most nem tudom, hogy milyen ösztöndíjak vannak, de magyarországira nincs sok esélyem, az amerikaira meg túl sok a jelentkező, szóval arra se nagyon.

Még az is opció lenne, hogyha ottani diákmunkával kifizethetném, de nem hiszem, hogy kapnék olyan fizetést, ráadásul Amerikában a diákmunka eléggé limitált a vízum miatt.


3: Kell a magyar érettségi bizonyítványom? Sok fő tantárgyból elég szarok a jegyeim, szerintem az SAT sokkal jobban fog sikerülni. A magyar jegyeimmel nem nagyon hencegnék. Na jó, az érettségim lehet, hogy jól sikerül, de az év végi jegyeim rosszak.


2011. szept. 23. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
sajnos azt nem tudom, hogy első szemesztertől hogy lehet ott tanulni, de én a fulbright ösztöndíjra gyúrok, amit msc képzésre kaphatsz. ha nincs kint rokonod, egyszerűbb itt elkezdeni a bsc-t.
2011. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nezd meg az adott egyteem honlapjan mit irnak, ha "need blind" akkor elvileg adhat teljes osztondijat kuntakinteknek is. Sokal kevesbe, mint helyieknek, nyilvan, de nem lehetetlen. Tovabba az sem mindegy, allami vagy maganegyetemre mesz - az utobbiaknak jellemzoen (de nem szuksegszeruen) tobb a penzuk, jobban jut osztondijakra is. Az is egy lehetoseg, nem is valoszinutlen, hogy az elso evben sokkal tobbet kell fizetned, de a masodik evtol ez nagymertekben merseklodik. Csak, hat tul kell elni azt a bizonyos elso evet anyagilag..


Diakmunkat az egyetemek 3.-ad, 4-ed evtol, foleg egyes szakokon nagyon tamogatjak, de ez zsebpenz a legjobb esetbennis, foleg a tandijakhoz kepest.


Melyik egyetemet nezed ki egyebkent? Van egypar, meg elitbol es eros flagship-bol is.. :) Ev vegen bizony le kell adni a jelentkezeseket, kb. Donthetsz early decision mellett is, ez segithet adott egyetemre, de oda is kot, egyben.

2011. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
UCLA-t néztem ki.
2011. szept. 26. 19:41
 4/5 A kérdező kommentje:
De akkor ez a diákhitel dolog teljesen sansztalan ?
2011. szept. 26. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Diakhitelt nem adnak...A UCLA az 5 legjobb allami egyetem egyike, mindenkeppen erdemes probalkozni, de hitelre ne gondolj. Esetleg, ha a szuleid vallaljak... Ha mar UCLA, megneznem a USC-t is, tobb penzuk van, hatha tobb oszontijat tudnak felajalani.
2011. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!