Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amennyiben úgy szeretnék...

Amennyiben úgy szeretnék külföldi (német) egyetemen tanulni, hogy közben már itthon elkezdtem egy Bsc képzést, de nem diplomáztam le, akkor az hogy működhetne? Van erre egyáltalán lehetőségem?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok,hogy nem (feltétlenül) az itthon megszerzett 3 éves diploma után mennék ki,hanem még diploma előtt,tehát ha pl. ismét nem sikerülne az a tantárgy,ami miatt már eleve csúszok 1 félévet, akkor kimehetnék-e úgy,hogy ne kelljen ott teljesen az elejéről kezdenem a BSC-t? Lényegében tehát az érdekel,hogy elfogadnák -e ott az itthon eddig teljesített kurzusaimat,ha nem is mindet,de legalább néhányat?? Előre is köszi,annak aki tud erről valamit,és segít!


(Szegedi Tudományegyetem TTIK Biológia Bsc-jéről van egyébként szó,és 3. éves vagyok, de ugye sajnos még nem végzek idén.)


2011. okt. 3. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elfogadnák. Ezt egy itthoni egyetemváltásnál se tudná senki sem biztosra mondani.
2011. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát igen,csak annyit akartam,hogy egyáltalán lehetséges -e ilyesmi. Mert azt tudom,h magyar egyetemek közt valamilyen szinten igen,csak nem tudom,h ez nemzetközileg is megoldható- e. Jó volna... Köszi azért a választ!
2011. okt. 3. 17:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg ugye gondoltam,hátha valaki ír valami személyes tapasztalatot! :) Azt örömmel fogadnám.
2011. okt. 3. 17:05
 4/11 habibi ***** válasza:
szia, hasonlóan voltam, én írtam a kiválasztott egyetemre e-mailt, amiben megkérdeztem , hogy hogyan kellene tennem. nagyon kedvesek voltak, csak már nem tudom mit írtak vissza, mert még tavaly volt, de azt tudom, hogy rengeteg prospektust küldtek meg ilyenek... de nekem már nem volt aktuális, ugyanis szakot váltottam időközben.
2011. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jujj,ez biztató hír,köszi szépen! Hasonlóan fogok eljárni,írok mailt ;)
2011. okt. 5. 16:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Jajj,ha még véletlenül erre jársz megírnád légyszi,hogy te melyik egyetemek írtál?? :P Csak kíváncsiságból... (hogy voltak ilyen jó fejek!)
2011. okt. 6. 12:41
 7/11 A kérdező kommentje:
ájj nem tudok már írni se... bocsika! szóval csak azért,hogy hol voltak ilyen jó fejek.
2011. okt. 6. 12:42
 8/11 habibi ***** válasza:
bocsi, hogy csak most írok, én ide,Németországba a Lipcsei-re írtam, meg azt hiszem Berlinbe, meg aztán Prágába, Bécsbe... de általában mindig kedvesen válaszoltak és rengeteg anyagot küldtek, szóval hajrá!
2011. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ohh,semmi gáz. :) Köszi a választ!! Tök jó,most bizakodó vagyok. Már nagyon vágynék ki. (Én a Kölni egyetemet szúrtam ki,de valószínűleg több helyre írok majd én is.) Még egyszer thenksz!!
2011. okt. 8. 23:20
 10/11 A kérdező kommentje:
(kölni...de hát a neten sose ment a helyesírás :P)
2011. okt. 8. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!