Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi alapján lehet mondjuk...

Mi alapján lehet mondjuk USA-ban mesterképzést elvégezni. Pontokat néznek? Mennyibe kerül? Mondjuk New Yorkban

Figyelt kérdés
2011. nov. 15. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én abban se vagyok biztos, hogy az USA-ban van-e olyan külön, hogy mesterképzés. Mert ez a 2 részre bontott (alap+mester) rendszer az Unióra jellemző szerintem (bolognai rendszer).
2011. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szinten mindenhol, mindenbol van. Az amerikai rendszer is haromosztatu, de a BA 4 eves, a PhD pedig 4-5, ellentetben a bologniai rendszerrel. A mesterkepzesek altalaban 2 evesek, 1-2 kivetellel. Penzt nehez kapni hozza.


Ellozo diplomaatlagod, szerzett jegyeid, megfelelo TEFL/IELTS vizsga alap aztan GRE is, a tobbi vizsaga szakfuggo.


Mennyibe kerul? Attol fugg hol. Allami egyetemen, manaegyetemen, meg mennyire eros a suli? Atlagban $ 30 korul vannak evente. Plussz minusz $10. Ezer dollarban, persze.


New York...gondolom NYC-re gondolsz, ti. New York egy allam. De a varosban is van vagy szaz egyetem. Kicsit specifikusabban, mi erdedekel? Columbia, NYU, stb...?

2011. nov. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Konkrétabban igen, New York City-re gondoltam, Columbia esélytelen, NYCU inkább... köszi a választ előre is
2011. nov. 16. 09:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Marmint CUNY akar az lenni. Nem tudom hogyan lehet ott penzt kapni MA-ra, arra mashol se nagyon osztogatjak a penzt, s mellette a CUNY collegei nem is duskalnak a penzben. Egyebkent miert pont a CUNY? Mind a SUNY (a state university halozat) mint a CUNY meglehetosen gyengecske egyetemeket es college-ket tartalmaz...ha valahogy sikerulne is penzt kapnod ra, nem tudom mennyiben loditja meg ez a karrierlehetosegeidet...
2011. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Félreértettük egymást szerintem. Az anyagi úgy érdekel engem, hogy kb mennyi lehet a tandíj szemeszterenként.
2011. nov. 17. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre irtam, hogy eves szinten 30 ezer, plussz minusz 10 ezer. A Yale-n plussz, egy CUNY eseteben nyilvan minusz.

Szemeszterben nem szamol itt senki, eves szinten van megadva minden.

2011. nov. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem is karrier céljából érdekel a mester, hanem mert szeretnék kint tartózkodni, és akkor már tanulnék is ott. Nagyon megszerettem NYC-t és gondoltam hogy ha már kint vagyok, tanulhatnék ott, de tény hogy horribilis összegekért lehet kint tanulni. (persze magyar zsebbel nézve)
2011. nov. 18. 02:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Oo, biztosithatlak, a tandijak horribilisak amerikai szemmel nezve is, leven az inflaciot toronymagasan meghalado mertekben nonek. A diakadossagok ezzel szinkronban az egekbe szoktek.


Mivel mesterkepzesre kulonben is nehez penzt kapni, a CUNY meg raadasul csori allami egyetemrendszer (sot, varosi, hogy pontos legyek), nem tudom hogyan tudnad ezt meguszni horriilis penzek befizetese nelkul - sok penzt meg a CUNY nem er meg. Egyebkent konkretan melyik College-re gondoltal a CUNY-on belul.


NY mint allam ket csucs egyetemmel rendelkezik, Columbia es Cornell. NYC-ben meg ott vana NYU, nem Ivy League szint, de vilagszinten azert benne vana top 50-ben, allamokbana top 40-ben, a Stern pedig nagyon eros uzleti iskola az egyetemen.


Esetleg meg a Fordham jut eszembe, meg egy szintel lejebb, igaz nem a legkulabb reszben van, Bronx, de konkretan a Columbia se Manhattan legfaszabb reszen van, szal :D Persze kistrillio egyetem vana varosban, de par specializaltat (muveszetek, zene) leszamitva nemi ketelyem van, mennyire erik meg a penzuket..

2011. nov. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!