Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik ország felsőoktatásába...

Melyik ország felsőoktatásába érdemes felvételizni idén és jövőre?

Figyelt kérdés

A magyar felsőoktatás 250 hallgatót vesz fel az államilag támogatott gazdaságtudományi szakokra+ valószínűleg egy szerződést is alá kell írniuk a jelentkezőknek, hogy még 10 évig Mo.-on maradnak: persze ez még nem biztos, csak nagyon valószínű. Ez elég lelohasztó hír, mivel én is ebben az irányban indulnék tovább, mint, ahogy gondolom innen sokan és nem igazán szertnék az egyetem után itthon maradni.

Akik hasonló cipőben járnak, hol keresgélnek, mit hallottatok? Van olyan külföldi ország, ahol olcsó a megélhetés, vagy könnyű munkát találni egyetem mellett? Vagy esetleg mondanátok nekem olyan országokat, ahol nincs tandíj?

Előre is köszi.


2012. jan. 21. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Most már biztos, 2012 szeptemberére 250 államilag finanszírozott hely lesz a leendő közgazdászoknak. Az "itt maradási szerződést" csak azoknak a hallgatóknak kell aláírniuk, akik államilag finanszírozott formában tanulnak, az önköltséges hallgatóknak nem lesz semmiféle szerződésük az állammal ezen a téren.

Nem tudom hol élsz Magyarországon, de Ausztriában megéri tanulni. Ott nincs tandíj és nagyon színvonalas a képzés is (pl.: wiener universität), csak év elején kell befizetni egy jelképes összeget, ún. regisztrációs díjat, amit az ottani HÖK kap meg. Diákmunkára is kifejezetten jó lehetőségek vannak amit jól meg is fizetnek, de az élet azért ott sem olcsó. (...és természetesen felsőfokú német tudás és minimum középfokú angol tudás sem árt, annak érdekében hogy ne bukj ki már rögtön az első félév után.)

Országok, ahol nincs tandíj:

- Ausztria (nincs tandíj alapjáraton, de két félév csúszás után 363,6 euró/félév)

- Ciprus

- Csehország

- Dánia

- Finnország

- Franciaország (beiratkozási díj viszont itt létezik: 160 - 512 euró/ÉV)

- Németország (egyes tartományokban nincs, másutt 100 - 500 euró/félév)

- Görögország

- Írország

- Norvégia

- Lengyelország

- Szlovákia

- Szlovénia

- Svédország

...és ennyi. Remélem sikerült segítenem! További sok sikert!

2012. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ausztriai csúszás információt kiegésziteném még azzal, hogy akkor ha tudod igazolni, hogy pl. gyerekszülés miatt történt vagy ilyesmi, és kérvényezed, akkor engedélyezik a további ingyenességet.
2012. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak bárhol a világon úgynevezett duálképzések ahol az a lényeg hogy heti két és fél napig a suli által kijelölt cégnél dolgozol és a másik két nap elméleti oktatás folyik. A cég fizeti a tandíjat és még kézhez is hapsz 600-700 Eurot.
2012. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

utolsó! és hol van erre lehetőségem? tudsz konkrét iskolákat mondani? vagy legalább valami bővebb információt, hogy hol nézzek utána?

2012. jan. 24. 19:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát pontos iskolanevet csak egyet tudok Ausztriában mondani, de tudom van több helyen is mert több ismerősöm ilyen helyen tanult. Az Academia Nova a névszerint ismert intézmény. Megkérdezem ismerőseimet és megküldöm neked a többi nevét. Meik országokra lennél kíváncsi leginkább?
2012. jan. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

jajj köszi!

főleg angliára, skóciára és az egyesült államokra, de amiről tudnak, az mind jöhet.:)

2012. jan. 24. 19:40
 7/10 anonim ***** válasza:
OK holnap jön az infó mert délután dumálok velük.
2012. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
okés:D
2012. jan. 24. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
skóciában ingyenes az oktatás és nagyon jó, én imádom :)
2012. jan. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Imperial College Business School ,

Aston University - Aston Business School ,

London Business School (LBS) ,

The London School of Economics and Political Science (LSE) ,

Hult International Business School - Europe Campus (London) ,

ezeket találtam lehet van több nem tudom ez a tavalyi lista.

ezek az angolok.



University of

Montana

Missoula, USA

ez a legjobb amerikai.


University

College Cork

Ireland

ez meg egy Ír suli.



Egyenlőre ezeket mondta nekem de majd még beszélek vele.

2012. jan. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!