Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik magyar egyetem kredit...

Melyik magyar egyetem kredit pontját számítják be a Harvardon (közgé szakon)? Elolvasnám a honlapot, csak nem tudok angolul.

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Ömmm..nem akarlak megsérteni, de ha nem tudsz angolul, miért pont a Harvardra szeretnél menni?
2009. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Akkor te kérdezgetsz itt a Harvardról.

Válaszolgathatunk neked, de ha angolul se tudsz (márpedig nem konyhanyelven kéne tudnod, hanem úgy, hogy a jegyzeteket könyveket is olvasni tudd) akkor mi a csudát akarsz ott?

Miből gondolod, hogy felvennének? Még amerikainak, akinek megvan rá a pénze is nagyon nehéz bekerülni.


Először tanulj meg angolul és ha majd el tudod olvasni a honlapot, akkor szépen írsz nekik egy levelet az eddigi tanulmányaiddal, az azokból szerzett jegyekkel és megkérdezed tőlük, hogy ezek közül mi az amit beszámítanak és mennyivel. (előfordulhat, hogy vannak tárgyak amit pl. csak fele kredittel fogadnak el)

Utána szépen megcsinálod a tesztet, lekötsz ötvenezer dollárt egy számlára, mellékeled az igazolást és reménykedsz.

2009. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
:DDDD Hát igen. Merjünk nagyot álmodni!
2009. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez most valami vicc? Te nem vagy komplett, ha ez komoly. Nem fognak felvenni, mert a TOEFL-en nem fogsz megfelelni, szóval alapból fel sem fognak venni, nemhogy kreditet vegyenek át. Hogy a kérdésre válaszoljak: minden akkreditált (felsőoktatási tájékoztatóban megtalálható) egyetem kreditéből át lehet vinni úgy, hogy egy független amerikai bizottság előtte újraszámítja a krediteket, utána pedig az iskola kiválasztja, hogy ő abból mennyit fogad el. Ha sok kredited van, akkor van rá esély, hogy elég sokat elfogadjanak az általános értelmiségképző tárgyak közé. Én így vittem át majdnem 70 kreditet. De te addig egyet sem fogsz tudni átvinni, amíg nem tanulsz meg angolul. Egyáltalán ki fogod tudni fizetni a több milliós tandíjat szemeszterenként?!
2009. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nos,kedves válaszolók!

Miből gondoljátok hogy nem tudok megtanulni 4-5 év alatt angolul?És honnan veszitek hogy nincs pénzem,beleláttok a zsebembe???Nem azért teszek fel kérdéseket hogy bírálgassatok,hanem azért hogy segítsetek!!!!Ha ez nem megy,akkor inkább ne írjatok!Köszi

2009. jún. 5. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Én Yale-ra tudom, hogy felvettek valakit ösztöndíjjal viszonylag tök egyszerű felvételivel, mert oda kevesen jelentkeztek innen. Tesóm pár év alatt megtanult úgy angolul, hogy nem nagyon zavarta mikor szakirodalmat olvasott, kint meg asszem 3-4 év után lett meg az a nyelvvizsgája amivel már oktathat is. 1-2 intenzív angol tanulással fel lehet készülni annyira, hogy ilyen területen elboldoguljon, ha orvosira menne vagy dolgozni emberek közé szakemberként akkor lenne jogos a lehurrogás.

Tesóm olyan szinten volt angolban, mikor kiment, hogy csodálkoztak azon, hogy megvan a nyelvvizsgája rigó közép c-je meg Toefl-je volt akkor.

2009. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Tesóm nulláról, csinálta meg pár év alatt a Toefl-t, és nem is tanult rá kőkeményen. Tesóm baromi lusta és simán meglett neki, bár őt is sokan sértegették, hogy úgy se sikerül meg ilyenek még családtagok is. Ilyenkor utálom ezt az országot, annyi negatív ember van itt.
2009. jún. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
1-2 év, az év szót kifelejtettem.
2009. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, így már érthető a kérdés...szóval még az érettségi vizsgáig van 5 éved, szóval 13-14 éves vagy. Így már világos, hogy miért tetted fel a kérdést... de azért odaírhattad volna, hogy mit takar ez, mert nagyon úgy hangzott, mint aki már egyetemre jár Magyarországon és át akar menni nulla angol tudással a Harvardra. Amúgy a suli dönti el, hogy hány kreditet vesz át. Azt is megteheti, hogy semmit sem. Lehet, hogy a Harvard is ilyen, hisz ilyen presztízs sulik csak a saját tárgyaikat tartják jónak. Én is tudok egy magyar lányról, aki a Harvardon volt kint fél évet magyar egyetemről.
2009. jún. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem 13-14 éves vagyok,hanem 19 és most megyek egyetemre.Csak azért kérdeztem így,hogy miből kell felkészülnöm és mennyi időm van.
2009. jún. 10. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!