Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha nyelvtudás nélkül megyek...

Ha nyelvtudás nélkül megyek ki külföldre tanulni, akkor abba mekkorát bukhatok?

Figyelt kérdés
Megnyertem egy külföldi ösztöndíjat, ahova elvileg a nyelvtudás is feltétel volt, de a szakterületetemen elért eredményeknek köszönhetően megfelelő pontszámokat kaptam. Nem angol nyelvterületről van szó, de angolul lesznek az óráim. Augusztus közepén utaznék ki, már beiratkoztam egy angol kurzusra, de mivel én ezt a nyelvet soha nem tanultam és más nyelvet se beszélek, rendesen be vagyok pánikolva. Belevágjak így is? Mit gondoltok?
2009. jún. 30. 23:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Hát,ha az angolt két hónap alatt feltudod fejleszteni egy olyan szinte,hogy megérts egy alapszintű mondatot...talán még van értelme. De ha nem megy. Akkor csak kínlódás lesz az egész...
2009. jún. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De az életben is tanulhatok? nem?
2009. jún. 30. 23:34
 3/25 A kérdező kommentje:
Meg szakmunkás vagyok, leginkább gyakorlati óráim lesznek.
2009. jún. 30. 23:39
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Szakmai órákat hallgatsz egy olyan nyelven, amit alapszinten sem beszélsz? Hááááát.... Igen, az életben rengeteget tanulhatsz, de egy alap azért ahhoz is kell. Ha 2 hónapig még éjjel-nappal tanulsz, akkor van értelme, amúgy szerintem nem sok. Ha a nyelvtudás is feltétel volt, akkor hogyhogy nem volt kizáűró, hogy egyáltalán nem tudod a nyelvet? Értem, hogy a szakmai tuudásod volt a döntő, de azért a nyelv is lényeges elem. Amilyen nyelvterületre mész, azt a nyelvet beszéled? (Amúgy a beszélt nyelvet könnyebb lenne ott megtanulni az életből, mint a képzés nyelvét.)
2009. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
A szakmád szókincsét hogy fogod megérteni angolul? Akkor arra készülj elsősorban, 2 hónap végülis elég sok!
2009. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Semmilyen idegen nyelvet nem beszélsz? (Se az angolt, se az országét, ahova mész?) Így azért elég esélytelennek tűnik, de nagyon szurkolok neked!
2009. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem akkor miért vágtál bele egyáltalán. Azért nyilván fogsz belőle profitálni, de nem értem az elvet. Ha valaki abszolút nem beszél "külföldiül", akkor hogy akar ott szakmát tanulni?
2009. jún. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem könnyű ezt az ösztöndíjat megkapni, úgy adtam be, hogy meg se kapom, erre sikerült. (Valszeg azért, mert országos eredményeim is vannak) Jó pénz jár hozzá és egy jó lehetőség. Franciaországról van szó, gondolkodtam, hogy a franciát kezdjem el, de az egy nehezebb nyelv. Egy hónapja már kínlódom az angollal, tanulom rendesen, de a kiejtés isszonyat. :S
2009. jún. 30. 23:50
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
sok mindent nem veszthetsz vele. max kimész és ha nem megy visszajössz. igen, a francia tényleg sokkal nehezebb, jobb, h angolul tanulsz és 2 hónap elég hosszú idő alapfokon addig megtanulhatsz
2009. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Franciát szerintem esélytelen 2 hónap alatt megtanulni, pláne, ha semmilyen előképzettséged nincs. Az angol kiejtése kismacska a franciához képest:)) Angolul a "pötyögős" szint nem vészes, de neked abból nem az kell, hanem a szaknyelv. Nekem nonszensz, hogy ezt hogy engedhetik meg, hogy egy nehezen megszerezhető ösztöndíjat olyan kapjon meg, aki aztán kérdéses, hogy mennyit ért az előadások nyelvéből és így mennyit tud abból használni, de ez egy másik kérdés... Napi többóra tanulás (tanfolyam, magántanár, otthoni gyakorlás) és akkor minimális esélyed lehet még.
2009. júl. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!