Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 16 évesen hol tudok munkát...

16 évesen hol tudok munkát találni Londonban?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron tervezem pár barátommal, hogy 2 hónapra kimegyünk Londonba. Tudjuk fizetni az utat, de az lenne a legjobb, hogy amíg ott lakunk tudjunk dolgozni is, így az utazás árát vissza tudnánk dolgozni. Szórólapozás stb?

Vagy találhatok ennél jobb munkát is?

Középfokon megy az angol.


Az is segítene pénz spórolás szempontjából, hogy hol szálljunk meg? Vannak kint élő magyarok és ők olcsón fogadnak?


Köszönöm előre is.


2009. aug. 13. 19:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek,és mondok pár dolgot...

Sokan jönnek ki fiatalok úgy,hogy tudnak angolul,hisz az iskolában tanulták,sőt nyelv vizsgájuk is van.Nagyon sokan amikor kijönnek meg se tudnak szólalni,és nem értik,hogy ki mit mond..Ahány ember annyiféle angol beszéd!!Ha szerencsés vagy 1 hónap alatt belejössz.Van jobb munka is mint a szórólapozás.Ha semmi gyakorlatod,vagy szakmád nincs akkor marad a meki,és különböző éttermek,szállodák...Bár ilyenkor teljesen mindegy mit dolgozol csak legyen munka.nem igaz? de Válság van,és nem olyan könnyű elhelyezkedni...Ami kell: nyelvtudás,és talpraesettség!!

Londoni szállásokról annyit,hogy elég drágák,sőt maga LONDON a legdrágább hely Angliában..Ha spórolni akartok,talán vidéken kéne próbálkozni,talán nagyobb esélyed is lenne a munkára..Nem csak London létezik,több tengerparti városka van,sok gyár város van,turisztikai város van(Oxford pl)Vannak magyarok akik kiadják a szobát.de maximum 1-2 főnek...De ők is úgy adják ki a szobát,hogy nekik megérje,vagyis kb:annyiért mint ha ügynökségnél bérelnél.Ez nem azért van mert rajtad akarnak nyerni pénzt,hanem mert ha elosztja a havi bérleti díjat ennyi lenne az összeg...Csak megkönnyítené a fizetést,de nem nyerne szinte semmit..

2009. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Angollal nincs gond. Van angol ismerősöm, könnyen megértetem magam vele még élőben is. Sőt.. van még barátom más országokból is. (chat-ről)


London-ba azért szeretnék menni, mert nagyon szép város, nem csak a nyelvtanulás miatt. Máshol nem nagyon érezném jól magam.

2009. aug. 13. 20:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Csak szeretném megkérdezni,hogy voltál már Londonban? Mert,hogy szép városnak tartod..Meg fogsz lepődni de Oxford 100x szebb,sőt Budapest nyomába sem ér..Van pár látnivaló Londonban szinte minden egy helyen és kész...Én többször felmegyek Londonba de nem vagyok oda érte..(igaz amiket látni kell azok szépek,de ennyi).London többi része,túlzsúfolt,büdös,koszos..Rengeteg ember él ott,és vannak zónák ahová nem érdemes menni,mert mindennapos a gyilkosság(a buszsofőr be is mondja ,hogyha nem életbevágó hogy ott legyél,inkább ne szállj le) Szép városokat akarsz? Akkor látogass el a következő helyekre,és rá fogsz jönni,hogy nem London a csúcs.Oxford,Bath,Straford,Bournemouth(ez pl:egy gyönyörű tengerperti város) és még sok szép hely van...De te tudod...Azért az jó,hogy van akivel tudsz angolul beszélgetni,mert az sokat segít...
2009. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Mindenféleképpen elmegyek Londonba, de akkor csak átutazóban vagy pár napot, hogy a látványosságokat megnézzem. Köszi, hálás vagyok.
2009. aug. 13. 23:58
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Tudsz játszani valamin??


Gitár vagy szájharmonika?


A haverokkal kiállhatnátok vhova zenélni sztem biztosabb lové mintha melózol

Mert mi van ha ki se fizetnek, hova mész reklamálni a 16 éveddel??

Felnőtt emberekkel családapákkal megcsinálják többhavi munka után hogy jöhetnek haza logó orral üres zsebbel

Szerinted mi nekik pár tinédzser??


Úgy meg semmiképp ne vágjatok neki az útnak hogy nincs pénzetek a visszaútra meg legalább pár nap szállásra és kajára...

2009. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Elözö vagyok arra meg ne alapozz hogy vannak kint magyarok mert kb ugyanannyira segítökész mindenki mint itthon... Örülnek ha nekik megvannak a dolgok...
2009. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Megint elözö vagyok!!

Számoljál arra hogy az élelmiszer kb 3x annyiba kerül mint itt és közel sem kapsz annyiféle kaját

Mindenhol csak kekszek meg iylen instant vackok pudingok amiktöl nem laksz jól..

Úgy számolj hogy a legeslegolcsóbb csótánnyal teli odu is amit ki tudsz venni valami lepukkant gettóban

kb 200 font egy hétre az kb 64 ezer forint!!!

2009. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
16.16-os.TE MIRŐL BESZÉLSZ?? A kajáról annyit,hogy sok olyan élelmiszer van ami olcsóbb mint otthon..Én itt élek kint,és nem kész ételeket szoktam vásárolni,hanem olcsó dolgokat,amit otthon megfőzők.Sokszor ugyanazt a kaját esszük mint otthon..magyaros ételeket főzők,és a hozzávalókat olcsóbban beszerzem!A szállásról is el vagy tévedve egy kicsit!!Londonban egy szoba bérlése(elfogadható) átlagosan 70-90 font hetente..Vidéken még olcsóbb...Én egy 3 szobás lakást bérelek,és csak 3-an lakunk benne(család) ami havi 500 font a bérleti díja..Zenélni meg nem lehet csak úgy,mert bizonyos engedélyek kellenek...ha csak oda mész és nyomod a zenét,még bajod is lehet...Egyébként 16-17 évesen már lehet itt dolgozni full time-ba,és rendes szerződést kapsz ha felvesznek valahová dolgozni.A fizetésedet,ha nem feketén melózol rendesen át utalják!Ha meg feketén próbálkozol akkor meg is érdemled,hogy kihasználnak...
2009. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Persze nem fogok feketén dolgozni, de még az se biztos, hogy fogok dolgozni. Itthon megkeresem a pénzt, kint nyelvet tanulok és jól érzem magam.

Oxford tényleg nagyon jó ötlet. Szép város így képekről.

2009. aug. 14. 16:51
 10/18 anonim ***** válasza:

16:41


Szomszédomék voltak kint 3 hónapot Manchester környékén, mivel két hitel van a házukon, hazajöttek pénz nélkül, lefogyva pedig ők is aláírt szerződéssel mentek ki melózni...


Az ő elmondásai alapján írtam amit írtam...

2009. aug. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!