Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus program! Szegedi...

Erasmus program! Szegedi Tudományegyetem diákjaként kimehet valaki Németországba egy félévre úgy, hogy megszólalni sem tud németül, csak angolul?

Figyelt kérdés
erasmus program, erasmus, ösztöndíj, SZTE

2012. nov. 15. 00:46
 1/5 A kérdező kommentje:
na, már megint jó helyre írtam a kulcsszavakat...
2012. nov. 15. 00:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy Németországba kérnek német nyelvvizsgát, de nem 100%
2012. nov. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam a Tempus honlapján:

"Szükséges-e angol nyelvtudás (illetve nyelvvizsga) a sikeres pályázáshoz, amennyiben a pályázó nem angol nyelvterületen kíván szakmai gyakorlatot szerezni?


Amennyiben a szakmai gyakorlat munkanyelve nem angol, akkor nem kötelező az angol nyelvtudást igazolni, de természetesen előny minden további nyelv ismerete (az angolé különösen).


Lehet olyan országba pályázni, amelynek a hivatalos nyelvét nem beszélem jól, viszont a munkanyelv pl. az angol?


Igen."



Németországnak az angol a munkanyelve?

2012. nov. 15. 01:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem Szegeden tanulok, de az egyik csop.társam, most van Németországba Erasmussal, és neki csak angol nyelvtudása van. Úgyhogy szerintem nagy az esélye, hogy lehet.
2012. nov. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
sztem simán, én is angollal jöttem ki törökbe
2013. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!