Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi egyetemre szeretnék...

Külföldi egyetemre szeretnék menni, mi szükséges?

Figyelt kérdés
Másodikos gimnazista vagyok, és erőteljesen gondolkodok a szokásos egyetemi-kérdésen. Én nagyon szeretnék külföldre menni, de fogalmam sincs, mik az elvárások. Nem gondoltam még semmi konkrét országra, még csak játszom a gondolattal. Azonban érdekelne, milyen pontszámok az elvártak például egy francia, vagy angol átlag egyetemen? A családom valószínűleg nem tudná megengedni ezt a kiadást, ezért fontos lenne valamilyen ösztöndíj, de sajnos ezeknek sem tudom a fajtáit. Tudna valaki egy akármilyen nemű tájékoztatást, vagy linket adni az efféle dolgokról?
2012. dec. 23. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Nem értek annyira hozzá, de ahhoz, hogy egy Angol nyelvű egyetemre bejuss, folyékonyan kell tudnod a nyelvet beszélni, anyanyelvi szinten. Még az amerikai egyetemekre nekik is nehéz bejutni, nem méghogy egy magyarnak. Engem is érdekelt régebben, bár én csak elsős gimnazista vagyok, hogy milyen lenne kint tanulni egyetemen. Az biztos, hogy ha ott elvégzed akkor főleg hogy jól keresnél. Nálunk a suliba ösztöndíj úgy van, hogy aki hátrányos helyzetű az pályázhatott rá. Ilyen cserediák programmal lehet kitudnál menni, de nem tudom az hogy működik. De az tuti biztos, hogy rengeteget kell tanulnod hozzá, és pénz is jól jöhet. Egyébként, szerintem minden országba más ez hogy hogy veszik fel az embert. Az egyetem erősségétől is függ!

Nos, további minden jót, boldog karácsonyt!

2012. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Dubi ***** válasza:
100%
Azért folyékonyan nem kell tudni beszélni, de beszélni kell a nyelvet. Ennek ellenére emelt szintű nyelvvizsgát kérnek (IELTS vagy TOEFL). Csak tanulj szorgalmasan tovább. Persze a pénz is mindig kérdéses...
2012. dec. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én viszont azt mondanám hogy anyanyelvi szinten semmikép sem kell tudni de azért egy folyékony beszéd felmutatása az adott nyelven megkövetelt már csak azért is mert a nyelvvizsgákon is kb ilyet kell felmutatni. Ha nem elég jó a nyelvtudásod de valakinek nagyon kellesz ott az egyetemen akkor vannak kiskapuk de ez inkább kutatásoknál fordul elő. Tehát hajrá nyelvtanulás mert anélkül nem fog menni. (Anyanyelvi szinthez egyébként ott kell felnőni az adott nyelvterületen)
2012. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 29. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

itt is nagyon jó válaszokat adtak, érdemes átnézni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


illetve itt is szépen leírják a nyelvvizsga lényegét:

http://www.gyakorikerdesek.hu/utazas__eszak-amerika__119949-..

2012. dec. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!