Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön élők! Milyen érdekes...

Külföldön élők! Milyen érdekes, kínos, vicces stb. szitukba kerültetek már külföldön nyelvtudásbeli hiányosságok miatt?

Figyelt kérdés

tehát a kérdésem arra vonatkozik,h.mindenki mondogatja h.az anyanyelvi környezet a legmegfelelőbb a nyelvtanuláshoz,eleinte nehéz,de belerázódsz stb..


de mégis ez hogy van ez a gyakorlatban?hogyan tudsz igazából fejlődni?nézel tv-t,helyi újságot olvasol eddig ok.


de pl.milyen szituációk vannak, amiken át kell esni...pl.orvosnál,bankban..ez hogy működik?...kijavítják a nyelvtanodat,kiejtésedet,vagy mi alapján tudsz fejlődni??egyáltalán a külföldiek mennyire toleránsak a nem anyanyelvűekkel szemben?


szóval én pánikolós vagyok,ha idegen nyelven való kommunikációról van szó,de egyszer szeretném magam majd próbára tenni...ezért vagyok kiváncsi tapasztalatokra...


2009. aug. 27. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kijavítani nem mindenki szokott csak a barátok(ha már vannak).Amúgy én Angliában éltem és mindenki nagyon kedves, segítőkészek(elmagyarázzák ha segítségre van szükséged ha kell kézzel-lábbal:D) A nyelvet inkább társaságba tudod tanulni(szófordulatok,megilyesmi)

Max. a kiejtésedet javítják ki.Am. nagyon hamar bele lehet jönni. Sok sikert!

2009. aug. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem.köszi


azért még várok élménybeszámolókat,jótanácsokat.)

2009. aug. 27. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmiféleképpen ne zavarjanak a hibák, ugyanis jobb hibásan beszélni, mint nem merni sehogy sem. Akkor tudsz fejlődni, ha sokat beszélsz és sokat hallgatsz. Nem nagyon javítanak bele. Max. a kiejtésbe. A toleranciaszintje mindenkinek más és országonként is változó. Én pl. franciául kb. középfokon beszéltem, mikor kimentem. A franciának megtisztelő, ha a nyelvét beszélik még ha hibásan is. Ők nem nagyon javítanak bele tapasztalataim szerintem. Na a németek...ők mások. Náluk aztán kijön a precizitás. Egyébként most is külföldön élek (USA). Soha nem javítottak bele a beszédembe bár angolul anyanyelvi szinten beszélek. Nem tudom, hogy ha nem nagyon tudnék, kijavítanának-e, bár bevallom neked, hogy azt, aki nem tud kommunikálni vagy nagyon gáz az akcentusa, inkább a háta mögött beszélik ki és nem a szemébe mondják.
2009. aug. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm,hasznos tippeket adtál..a franciákról pedig azt gondoltam h.fellengzősek és kinéznek maguk közül,ha nem tökéletes a nyelvtudásod..


németeken nem lepődöm meg...

2009. aug. 27. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A franciák örülnek neki, ha franciául beszélsz, mert 1, ők nem fognak más nyelven beszélni, mivel vagy nem tanultak meg vagy nem akarnak más nyelven beszélni, mert franciák, 2, örülnek, hogy a külföldi tanulja a nyelvüket. Többször is megjegyezték, hogy milyen jó a franciám - persze nem volt olyan jó, de örültek, hogy tanultam a franciát. Sosem kötekedtek, hogy ez nem jó vagy az nem jó benne. Amúgy rendesek, én bírom őket. Általában azok hiszik, hogy bunkók, akik nem sok időt töltöttek közöttük.
2009. aug. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én két skandináv országban is töltöttem el hosszabb időt. Igaz, hogy ott nem az anyanyelvükön kommunikáltam az emberekkel, hanem az angol volt a közvetítő nyelv. Úgy mentem ki, hogy alig tudtam vmit éppen csak az alapokat, de a végére már egész jól belejöttem. Szerencsére ott kint sokan és jól beszélik az angolt, de azért ők sem tökéletesen.

Sztem csak akkor hasznos a külföldi környezet a nyelvtanulás szempontjából, ha egyáltalán még esélyed sincs megszólalni a saját nyelveden. Így rá vagy kényszerítve, hogy beszélj! Ilyenkor még a kínosabb szítuációkat is le kell nyelni, de ez csak jól fog elsülni a végén! Ott kint szinte csak ragadt rám az angol, igaz sokat tanultam hozzá a szabadidőmben is, de itthon iskolai keretek között nem ragadt volna meg bennem ennyire!

Azt nem tudom, hogy a hátam mögött beszéltek-e, hogy mennyire gáz az angolom, én inkább azt tapasztaltam, hogy ahol lehet segítenek...:)


úgyhogy sztem hajrá! :)

2009. szept. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

A Németeknél is van ilyen is meg olyan is.....

Volt hogy 1 betűt mondtam félre és nem értette(mert nem akarta) meg volt hogy aktivity-ztem és úgy értett meg a Német kolléga.

2009. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyukám Németországban végzett, egyszer leírta egy hivatalos papírra ahelyett, hogy mikor született, hogy mikor halt meg XDD (geboren helyett gestorben xd)
2017. máj. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!