Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék 1 évet New Yorkban...

Szeretnék 1 évet New Yorkban tanulni (egyetem). Ez hogy lehetséges? És kb mennyibe kerülne egy évre a suli? És ha visszajönnék Mo.-ra itt befejezhetem amit ott elkezdtem?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 22:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Hú, ez nem egyszerű! Magyarországon általában nem fogadják el ezeket a tárgyakat, mert ahhoz külön kredit elismertetés kell (én átmentem rajta, nem ajánlom senkinek, mert szinte semmit sem fognak elfogadni). Úgy lenne érdemes menned, hogy felvételizel egy magyar egyetemre és ösztöndíjjal jössz ki, ha csak 1-2 félévre akarsz maradni. Nagyon változó, hogy mennyibe kerülne, ha magad finanszíroznád, mert minden egyetemnek más a tarifája, sőt szakonként is általában más. Meg van, hogy melyik egyetemre mennél? A community college-ok a legolcsóbbak. Most megnéztem csak példának 1 new yorki egyetemet. Egy évre $18000. Ha bevállalod, arra számíts, hogy Magyarországon nem nagyon fognak belőle elfogadni.
2009. szept. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!