Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Általános iskolából el lehet...

Általános iskolából el lehet menni külföldre tanulni?

Figyelt kérdés
Még csak most lettem felsős, de nagyon jól tudok angolul, van amit a tesóm sem tud.
2009. szept. 24. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A fiam 8 általános ballagása után jött ki Angliába,és azóta is itt tanul.Ráadásul otthon németes volt,így semmi angol nyelvtudása nem volt...Elég hamar beleszokott az itteni életbe,és idén már érettségizik...Szóval a kérdésedre a válasz.Igen lehet menni külföldre tanulni,és semmi baj nincs ha nem megy a nyelvtudás,mert hamar megtanulod.
2009. szept. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, el lehet csak az kérdéses, h utána mit fogadnak el neked majd itthon, bár ha kint akarsz maradni, akkor mindegy
2009. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves második írónak..Igazad van az angol érettségi teljesen más,mit az otthoni..itt amiből kötelező az a matek és az angol nyelv.A többi tantárgy(gondolok itt biológia,földrajz stb) nem kötelező,de azok a diákok akiknek kell a továbbtanuláshoz leteszik azt is..

A matek és angol érettségit otthon is elfogadják.Sőt az angol még jobb is mint otthon...De kérdezem én,hogy szerinted az a fiatal aki itt kint végzi el az iskoláit,annak egyáltalán megfordul a fejében,hogy otthon dolgozzon,amikor neki kint több esélye van? Mert aki kint érettségizett le,azt a munkaerőpiac figyelembe veszi,de a te otthoni érettségid nem érdekli őket..Itt még mindig több esélye van egy fiatalnak mint otthon.Az én fiam például már most tudja,hogy csak "nyaralni" szeretne Magyarországra menni,de élni már nem...de ha haza is menne,semmibe sem tartana 3 tantárgyból külön érettségiznie..

2009. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
jó hát én is valószínűbbnek tartom, persze .... csak volt olyan ismerősöm, aki meg olyan felfogással tanult kint, hogy aztán majd magyarországon milyen király lesz , de tudom, nem ez a jellemző
2009. szept. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi kiköltöztünk, mikor a tesóm 2.-os volt. Azóta is kint vagyunk, itt fog high school-ba menni, majd ha jó eredményi lesznek, esetleg tovább is mehet.

Otthonról is jelentkezhetsz, ide csak beiratkozni kell jönni. nincs felvételi, meg kisérettségi meg..

De a kolesz nem megoldott, a házbérlés egy vagyon, a repjegy sem olcsó (20-30 körül), kaja, rezsi. Ha a szüleid hajlandóak kijönni dolgozni, úgy van értelme a dolgonak

2009. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az ötödik írónak: Középiskolában volt a fiad 2.-os amikor kiköltöztetek?
2009. szept. 25. 10:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Ha tőlem kérdezed,akkor a válaszom nem.A fiam a 8 általános iskolát befejezte,és elballagott.Igaz jelentkezett egy Szakközépiskolába,hogy tovább tanuljon,de szeptembertől,már Angliában kezdett tanulni egy iskolában.(itteni gimnáziumba).jelenleg is itt tanul,hisz írtam,hogy idén érettségizik,majd később szakmát szeretne tovább tanulni..
2009. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az 5. író én voltam, és nem a fiamról, hanem a tesómról volt szó.. :S általános iskola 2. osztályába járt, amikor kimentünk. Még "általánosba jár" de ha jól tudom 1 év és mehet high-ba
2009. szept. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!