Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Népfőiskola? Volt már kint...

Népfőiskola? Volt már kint valaki? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Bureau Dánia...ha esetleg valaki tud róluk valami tapasztalatot írni örülnék!Azt a 72000-et minden esetben be kel nekik fizetni?

Úgy általában minden érdekel a dániai népfőiskolákról, Odense, Aarhus, Koppenhága...inkább valami nyelvi szakra mennék az üzleti dolgok annyira nem érdekelnek!

Ezeket a sulikat amugy támogatja az EU? Vagy csak akkor ha cserediákként mész ki? Mert én nem járok itthon főiskolára kimondottan ott szeretnék elvégezni egy 2-3 éves alapképzést!

Néztem már a sulik honlapját de nem igazodok el rajtuk nagyon. Privátban is várom a tapasztalatokat ha valakinek csak ismerőse volt kint az is érdekel!!


2009. okt. 3. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem a közvetítő irodán keresztül mentem ki, hanem egy ismerős segített, aki már járt előttem azon a helyen. Én a Fyn szigeten egy nagyon kis faluban töltöttem el 4 hónapot! Nagyon jó volt, nekem nagyon megérte, és anyagilag is rendben volt, mert a kaját és a szállást teljes egészében suli állta!

Úgy tudom, hogy a nemrég csatlakozott Eu-s országokból érkező embereknek ingyenes ez a program. Minimum 4 hónapot kell eltöltened ott, csak úgy kapja meg a támogatást a suli. Nem feltétel, hogy főiskolás legyél, nálunk egész idős emberek is kimentek tanulni...:) Egy alap angol, vagy német nyelvtudás, bár ugyan nem feltétel, de nem árt, mert nagyon kellemetlen, ha nem tudsz kommunikálni, vagy esetleg más magyarra támaszkodsz. (Tapasztalatból tudom, volt kint olyan aki egy mukkot se tudott.)


Azt azért hozzátenném, hogy ez csak egy népfőiskola, az ott szerzett "végzettség" nem felel meg egy itthoni diplomának. Ez inkább egy nagy nyaraláshoz hasonlítható, vizsgák se meg követelmény se volt.


Én egy művészeti suliba mentem. Dán kultúrtörténetet valamint kerámiát és festészetet tanultam. Ezen kívül bármit lehet tanulni az országban, rengeteg népfőiskola van Biztos vannak nyelvi sulik is, de én csak erről az egy helyről tudok nyilatkozni...:)

Remélem azért tudtam segíteni!


Ha esetleg érdekel még valami, nyugodtan írhatsz privibe is! :)

2009. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon hasznos volt :) Meggondolom :)
2009. okt. 6. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!