Madrid vagy Málaga?

Figyelt kérdés
Ha lehetőségetek lenne rá, Ti hova mennétek 6 hetes spanyol nyelvtanfolyamra és miért?

2013. jún. 4. 23:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem kezdőként, hanem felsőfokra felkészítő kurzusra.
2013. jún. 4. 23:58
 2/7 anonim ***** válasza:

Malagától nem messze lakom pár hónapja, 2 éve Madridban nyaraltunk.


Attól függ... Madrid nagyváros, kulturálisan többet nyújt (múzeum, közeli kirándulások, bulik), de ha jobban szereted a tengerpartot, a pálmafákat, sétálgatni a kis falvak utcáin, akkor gyere Malagába. Szuper hely. :-)


Egyébként én eleve Madridba akartam menni mert budapestiként nagyvárosban tudok csak élni, de amikor idejöttünk, beleszerettem a környékbe.

2013. jún. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A facebookon meg ajánlom, hogy lépj be ezekbe a csoportokba:

Dél-Spanyolországban élő, nyaraló magyarok

Hungarito.com - Madridi magyarok közössége - Húngaros en Madrid


Spanyol magyarok

Spanyolország Spain - Spanyolországi magyarok


Sok információt tudnak adni közlekedésről, programokról...

2013. jún. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Igazából Málaga nekem is nagyon tetszik, mert ott a tenger, nem olyan nagy város mint Madrid, és legfőképpen mert más mint Budapest!!!! Madrid viszont egyrészt a főváros, és igazából Málaga ellen csak egy érvet tudtam felhozni, míg Madrid ellen sokkal többet :D és ez az, hogy Madridban beszélik az igazi kasztilíai spanyolt, Málaga meg alapjáraton Andalúz terület. Nem tudom, hogy milyen nagy a különbség a két beszélt spanyol közöt.....
2013. jún. 5. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem érzem a nagy különbséget, Madridban is belefutottam olyanba akit alig értettem. Nem gondolom, hogy valami szörnyű nyelvjárást tanulnál itt meg. :-)


Egyébként Malaga igaz, hogy sokkal kisebb város mint Madrid, de nagyon sokfelé lehet kirándulni. Pl. egy napos program elmenni Marbellába, egy nap alatt megjárható Ronda, szintén 1-1 nap lehet Nerja, Frigiliana, Torremolinos (igazi kis krokikat lehet simogatni a krokodikparkban), Benálmadena (delfinsimogatás).

2013. jún. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a málagai beszédbe egy hét alatt bele lehet szokni:)
2013. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Málaga. :) Egy mese az a hely.Én személy szerint imádom.

Tele van természeti csodákkal,néznivalókkal,és iszonyú jó tengerpartokkal. Az emberek közvetlenek,arátságosak (ahol én voltam). Érdemes oda menni,mert nagyon hamar fel lehet venni az ottani ritmust,és gyorsan bele tudsz szeretni a környékbe ;)


13/L

2013. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!