Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországban szeretnék...

Franciaországban szeretnék egyetemre járni. Főleg a biológia érdekel. Megéri kimenni? Milyen az élet ott?

Figyelt kérdés
Most 9-es vagyok, kb. fél éve tanulom a franciát, a tanárom szerint 12. végére le tudnám tenni a C1-es nyelvvizsgát, amivel lehet jelentkezni francia egyetemre. Az ok, amiért nem itthon akarok tanulni az az, hogy a francia diplomát akár Franciaországban, akár máshol jobbnak értékelik, mint egy magyart. Ja és még hogy mennyibe kerül ott az élet egyetemistaként? Van ösztöndíj?

2013. okt. 29. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is vannak olyan egyetemek, amiket külföldön igencsak elismernek (pl. ELTE vagy SZTE), csak úgy megsúgom. Aranyos vagy, 9. osztályosként nekem is voltak ilyen terveim, főleg, hogy kéttanos voltam, így megvan a C1-em, mégis itthon tanulok. Annak sincs sok értelme, hogy kint egy "névtelen" egyetemen szerezz diplomát, amivel se ott, se itt nem tudsz elhelyezkedni, csak hogy elmondhasd magadról, hogy te tanultál kint. A francia egyetemek bár ingyenesek, többségük, mégis az úgy nevezett "grandes écoles" adják a jobb és kézzelfoghatóbb tudást, amelyek viszont fizetősek. Az albérletek drágák, kollégiumot lehet találni olcsóbban, de nem a magyar pénztárcához mért olcsót kell elképzelni.
2013. okt. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
100%

Az albérletek drágák és nincs kolesz, ez most a legnagyobb baj az egyetemen tanulással.

Menj és nézd meg a Top100 Univertities-t, hol vannak a franciák. Én nem mennék, az biztos.

2013. okt. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, két okból mennék ki az egyik a már előbb említett, a másik pedig hogy ha magyar egyetemet választanék, akkor ha ingyenes képzést veszek igénybe, akkor le kell dolgozni az egyetemen töltött időt, és én mindenképpen Franciaországban szeretnék elhelyezkedni, főleg a pénz és a több munkalehetőség miatt. De az albérlet/kolesz az olyan "kisebb" városokban is drága mint pl. Rennes?
2013. okt. 30. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

20 éven belül kell itthon ledolgoznod azt az x évet, ha ez nem valósul meg, akkor ki kell fizetned a tandíjadat (ami, hát ugye, Nyugaton úgyis jól keresnek az emberek, elvileg nem kell problémát okoznia...).

Én inkább mennék egy itthoni, neves egyetemre, mint külföldön egy névtelenre. De te tudod, mire odakerülsz addigra úgyis 5x megváltoztatod az álláspontodat. Én is 9.-ben újságíró akartam lenni, most meg nem éppen azt tanulok, bár szoktam publikálni.

2013. okt. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:
19%
Fro-ban nagyon nagy bajok vannak és rengeteg a bevándorló. Ha mégis oda akarnál menni, akkor menj orvosira, vidéken nagy hiány van orvosokból. Tanárból meg túltermelés van.
2013. okt. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nancy-ban vagyok erasmuson, bár én bölcsész vagyok. én irtóra megszerettem itt lenni, a légkört, mindent, bánom, hogy nem ide jöttem eleve, mert a hallgatói szerződésemet aláírtam anno otthon, de már mindenképpen itt képzelem el a jövőt, és neked is csak ajánlani tudom, hogy minél hamarabb elgyere, főleg, ha már megtanulod a nyelvet. azonban ha rám hallgatsz, érettségi után kimész egy évre dolgozni fr.o.-ba, egyrészt azért, hogy tényleg ráálljon az agyad a franciára (azért az egyetemi tanulmányokat elsajátítani egy idegen nyelven nem olyan könnyű -ha kéttannyelvűbe jársz,akkor talán nem szükségszerű. én mindenesetre küzdök a megértéssel nagyon...-), meg hát pénzügyi szempont miatt is jó, ha összekuporgatsz magadnak.

én havi 400€ ösztöndíjat kapok, ebből 152 € megy el egy 9nm-es koliszobára, amiben tényleg csak a legfontosabbak - ágy,,asztal, szekrény,lámpa, hűtő - vannak a szobámba, mosdó, zuhany a folyosó közepén... mondom azt is, hogy itt, ebben a koliban (mert van vagy 10), ami tényleg a legalja, minden nemzetiség van, a franciákat kivéve.

lényeg a lényeg, hajrá ! :)

2013. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6. köszi a bíztatást, örülök neki hogy sikerült elhelyezkedned de a munkát hogy gondaltad?:) Mert én gimnáziumba járok, szakmáról még nem is hallottam, és nem nagyon értek semmihez, igencsak gyakorlatlan vagyok! Koliba nehéz volt bekerülni?
2013. dec. 9. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!