Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik szakon lenne érdemesebb...

Melyik szakon lenne érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Marketing Management és Hospitality and Tourism Management szakokon gondolkozom. Mindkettő érdekel, és nem tudom, hogy melyik érné meg jobban, melyikkel lehetne jobban elhelyezkedni.

Dániába szeretnék továbbmenni. Arra is gondoltam, hogy egy alapszintű, 2 éves képzésen az egyiket, a +1.5 évesen pedig a másikat és akkor a 3,5 év végén kapok diplomát.


Ha van esetleg tapasztalatotok vagy csak véleményetek szívesen várom.



2013. nov. 24. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem marketing management +1,5be meg international sales.


én is gondolkozok rajta :D

2013. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha magadat intelligensnek tartod, és Dániába tudást nyerni (nem pedig műbarátokkal bulizgatni) jönnél, akkor sürgősen felejtsd el az AP degree-t meg az összes ezt kínáló névtelen kisvárost. Egy nagy humbuk az egész. Az AP-degree, az az otthoni OKJ-nek feletethető meg, s nagyon buta az aki elhiszi, hogy a másféléves top-uppal már normális diplomád lesz. Valóban, kapsz egy diplomát, de azzal semmit nem érsz.

Javaslom, hogy ne jelentkezz olyan iskolákba, amik nevében benne van hogy "Academy". A négy legjobb dán iskola:


University of Copenhagen

Copenhagen Business School

University of Aarhus

University of Aalborg.



Tapasztalatból beszélek... Jártam egy Academyre, de annyira borzalmas volt hogy egy év után ott hagytam. Most, a fenti iskolák egyikében egy hónap alatt többet tanultam, mint az academyn egy év alatt.

Persze, ha tudás és tevékenység nélkül akarsz egy dán diplomát szerezni, mellyel jó pontot kapsz Magyarországon, ahol nem néznek utána mit is takar a diploma, akkor menj academyre. Más esetben, messze kerüld el.

2013. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hu köszönöm az utolsónak a kritikát.

Voltam múlthéten egy edu fair kiállításon és ott beszélgettem diákokkal, akik nem nagyon mondtak semmi rosszat, bár direkt rákérdeztünk. Egyébként a Business Academy Aarhus-t néztem, de akkor inkább böngészgetek még.

Az a baj, hogy az ilyen teljes bachelor képzéseknél nem nagyon találok Hospitality and Tourism vagy Marketing Management szakot.

Koppenhágába pedig nem szeretnék menni, kicsit taszít, hogy főváros. Esetleg nem tudsz iskolákat, ahol van teljes képzés ilyen irányokban?

2013. dec. 1. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!