Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angol nyelv tanulása Angliában...

Angol nyelv tanulása Angliában ingyen vagy olcsón?

Figyelt kérdés

Anyagi okok miatt korlátozva vagyok, ezért olyan lehetőséget keresek, ahol a legminimálisabb költségek mellett tudnék ideiglenesen kint élni és a nyelvet tanulni. Gondolok itt például az AFS önkéntes programjára (szállást, ételt biztosítanak, meg nagyon minimális pénzt, cserébe önkénteskedem, így a nyelvet is tanulnám). Vagy akár az au-pairkedés, bár ott úgy hallottam a nyelvet annyira jól nem lehet megtanulni.


Valaki tudna esetleg ehhez hasonló lehetőségeket?



2014. aug. 23. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Indulásnak esetleg jó, ez az önkénteskedés. De ne akard eltartatni magad. Próbálj meg a saját lábadra állni. Keress rendes munkát. Nem tudom napi hány órát vesz igénybe ez az önkénteskedés, de amellett én elkezdenék keresni pár órás melót. Azt a pénzt teljesen félreteszed, gyűjtesz annyit, amennyivel el tudsz indulni az életben és otthagyod az önkénteseket. Önkénteskedni nagyon szép dolog, de hosszú távon csak ennek élni és semmi mást nem csinálni hülyeség. Magadnak is előre kell jutnod. Vannak tanfolyamok, amik mondhatni nem kerülnek olyan sokba, ha azt nézzük, otthon mennyibe kerül egy nyelvóra, vagy a fizetéshez viszonyítjuk. Egy félévre a tandíj kevesebb, mint egy heti bér teljes munkaidőben minimálbéren. Szerintem abszolút nem sok érte. Ingyenes csak akkor, ha nem dolgozol, de bizonyítottan keresed a munkát. Ezek a tanfolyamok iskolán keresztül vannak, rendes, ott tanító tanárok tartják a tanfolyamot heti 4 órában-2 nap egy héten. Van vizsga legalább 1 évente. Elismert nyelvizsgabizonyítványt ad. Elismert az országon belül. Magyarba annyira nem jó. De a helyi külföldieknek az a fontos, hogy az önéletrajzban jól mutasson és mellesleg boldoguljanak is a mindennapi életben. És ezek pontosan erre vannak kitalálva. A magyarok-otthon úgy értem-túl nagy követelményeket támasztanak ez ügyben. Ha Magyarországon is elfogadható bizonyítványt akarsz, akkor otthon tedd le a vizsgát. Otthon abból kapsz melót, viszont itt nem élnél meg vele olyan jól, mint gondolod. Azok a vizsgák nem annyira életszerűek.
2014. aug. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, nyilván ez csak ideiglenes lenne, amíg elég jól megtanulom az angolt, mivel utána egyetemre tervezek menni. Tudnál mutatni pár ilyen tanfolyamot, ami olcsó?
2014. aug. 23. 23:42
 3/4 Kliszta válasza:
Ha kapsz valamilyen benefitet, tax creditet, akkor a Collegeokban ESOL (English for Speakers of Other Languages) ingyenes. Ha fizetned kell erte, akkor 5-600 font egy tanev, szeptembertol juniusig. Tobb (3 vagy 4, nem tudom pontosan) reszletben is fizetheted. Heti 2 nap nalunk, nem tudom ez mindehol igy van-e.
2014. aug. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi!
2014. szept. 1. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!