Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliai felsőoktatásban a...

Angliai felsőoktatásban a tandíjat egyben kell kifizetni vagy lehet részletekben?

Figyelt kérdés
Erről sehol nem találok infót. Köszi has valaki tud válaszolni :)
2014. okt. 8. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Tandíjhitelt lehet felvenni rá, az angol állam adja. Ez a teljes költséget fedezi. A visszafizetése kedvező: csak akkor kell törleszteni, ha évi 21000 font felett keres az ember (az afölötti fizetés 9%-át kell mindig befizetni). Tehát nem fordulhat elő az, hogy munkanélküli vagy rosszul kereső embert földhöz vág a hitel. Ettől függetlenül azért ez nagyon sok pénz, azt nem árt észben tartani.


A hivatalos honlapon érdemes tájékozódni, az a legbiztosabb információ: [link]

2014. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem írtam, masters programról van szó, tandíjhitel pedig csak alapképzésre van. és mivel EUs országból jövök, ösztöndíjakban sem fogok dőzsölni, ezért kérdeztem a részletfizetést.
2014. okt. 12. 10:37
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha lelépsz a putriszigetről egyetem után szó nélkül egy harmadik országba, sosem, vagy nagyon nehezen találnak meg, és akkor sincs semmi, csak el kell kezdened onnantól fizetni a tandíjhitelt. Nincs bünti, Angliában senki sem felelős igazán semmiért, éppen azért akkora putri amekkora.


Tanulj meg egy harmadik európai nyelvet (ha Európában akarsz maradni), tervezd az ugrást, készülj, és volt egy ingyen egyetemed (persze megélned azért meg kell egyetem alatt).

2014. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem akarok lelépni sehonnan, mint írtam, nem vagyok jogosult tandíjhitelre, és angliába szeretnék menni, mert ott van olyan mesterképzés, ami szükséges ahhoz, hogy abban a munkakörben tudjak dolgozni, amit elképzeltem magamnak és ami igazán érdekel.
2014. okt. 15. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!