Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jelentkezik valaki a 2015-17-e...

Jelentkezik valaki a 2015-17-es UWC-re?

Figyelt kérdés

2014. nov. 14. 01:31
 31/98 anonim válasza:
C nekem is körülbelül egy szűk oldal lett. Nem tudjátok mikor derül ki ki megy a szóbelire?
2015. jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/98 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem leghamarabb februar elejen, de inkabb februar masodik hete
2015. jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/98 anonim ***** válasza:

Egyébként ez k.ibaszott szánalmas nagyérdemű kormányunkra nézve, ahogy telik az idő, úgy válaszolnak egyre többen az UWC-s kérdésekre, tehát többen akarnak kimenni, és feltételezem az egyetem végéig legalább ott is maradni... :) Nem is értem miért van ez... Még a korlátlan hatalomhoz kapcsolhatnám is drága Miniszterelnökünket, aki 2/3-al kormányoz, miközben a szavazatok kevesebb mint a felét kapta meg. xd

Egyébként valószínűleg nem ez az oka, hogy ennyien válaszoltunk erre a kérdésre, de azért mégiscsak figyelemfelkeltő. Számomra. In my opinion. You know :DDD

2015. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/98 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azért jelentkezem erre az ösztöndíjra, hogy kimehessek, mert biztos vagyok benne, hogy Magyarországon fogok élni. Én azért jelentkezem, hogy ha sikerülne, akkor úgy jöjjek vissza, hogy tudok tenni valamit az itthoni helyzet ellen.
2015. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/98 anonim ***** válasza:
100%
Ez az osztondij nem (feltetlenul) azert van, hogy kulfoldon elhess. Hanem hogy megtapasztalhass olyan dolgokat, amire egyebkent nem lenne eselyed sem. Hogy jobb ember lehess, hogy segithess. Es a leerettsegizettek nagy resze a magyarorszagi uwc egyesulet tagja lesz, itt Magyarorszagon.
2015. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/98 anonim ***** válasza:

Ez a ösztöndíj nem azért van hogy kimehess külföldre, és azt csinálj amit akarsz.. Hanem, hogy teljes ember legyél, sok tapasztalatot szerezz kint a külföldön. Más nemzetségű emberekkel ismerkedj, tanulj tőlük valamennyit.


Én azért jelentkeztem az ösztöndíjra, hogy ismerjem meg jobban magamat, mert itthon nem nagyon van rá esély, hogy megismerjem magam jobban.

2015. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/98 anonim ***** válasza:
Én egy IB érettségivel biztos vagyok benne, hogy külföldön járnék egyetemre. Nyilván jó dolog, hogy megismersz x embert, és megtanulsz y nyelvet, megtapasztalsz z dolgot, de én nem elégednék meg ennyivel, és nem jönnék vissza a magyar felsőoktatásba, ha van lehetőségem külföldön folytatni a tanulmányaimat... Én sem külföldön szeretnék élni nyilván, de ilyen papírokkal, ha ez mind meglenne (külföldi diploma miegymás..) elgondolkoznék rajta, ha a diplomás takarítók táborát kellene erősítenem itthon. Az pedig, hogy az UWC Magyarországnak dolgozzon valaki, szép dolog, és fantasztikus lehetőséget nyújt ez az ösztöndíj a fiataloknak, de szerintem nem mindenki megy az UWC Mo-hoz miután letette az érettségit. (magyarokra gondolok)
2015. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/98 anonim ***** válasza:

Én A-t, B2-B3 (korlátlan hatalom)-t és a C-t írtam. Ahol kértek terjedelmet, ott mindenhol túlléptem jó 30-40%-kal, remélem, hogy ez nem lesz probléma az esszénél.


Mondjuk ez nem ide tartozik, de annak örültem volna, ha a pályázat lezárása után is legalább meg lehetett volna tekinteni a válaszokat, így nem lenne olyan érzésem mindig, hogy valamit nem/rosszul csináltam meg, meg tudnám nézni, hogy valamit elírtam-e és a pályázatomat meg tudnám nyittatni még 7.-e előtt, hogy kijavítsam. Persze többször átnéztem mindent, de azért a lelkiismeretem tisztább lenne tőle.

2015. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/98 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: azért elég komolyan vesznek minden előírást, de reménykedjünk, hogy elfogadják. :)
2015. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/98 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon komolyan veszik az előírásokat. Én most zártam le a pályázatomat, ma délután fogjuk postára adni. Most kicsit elkezdett motoszkálni bennem az izgatottság. Tényleg zavaró, hogy a lezárt pályázatot már nem lehet megnézni, mert igaz, hogy vagy hússzor átnéztem, mégis azt érzem, hogy elrontottam valamit.:D
2015. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!