Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországról érdemes...

Magyarországról érdemes Erdélybe menni egyetemre? (Sapientia, Babes-Bolyai) Részletek lent!

Figyelt kérdés

Magyarországon élek, nagyszüleim Erdélyben, kettős állampolgár vagyok.


Érdekelne, hogy úgy érné meg jobban, ha az érettségi után magyar lakcímmel, irattal stb. jelentkeznék az egyik egyetem magyar nyelvű oktatására (főként pénzügy és bank érdekel), vagy átíratnánk magamat nagyszüleim lakcímére mint állandó lakhely és amit még szükséges.Ha az oktatás magyar nyelven történik, attól az alapszak elvégzése végén a vizsga és a szakdolgozat román nyelvű lesz?Hogyan számítják ott a pontokat és mennyi a ponthatár? sok weboldalt felkerestem de semmi.


Románul legalább valamilyen minimális szinten megszeretnék tanulni, hogy az is kicsit könnyítsen a dolgomon.

Szóval minden érdekel ezzel kapcsolatban! Gyakran megnézem az egyetemek honlapját, de sokra nem jutok.



2015. okt. 26. 20:27
1 2
 11/12 Fingkirály ***** válasza:
Mivel mind a kettőt (BB illetve sapi) szinte teljes egészében a magyar állam tartja fenn, végülis csinálhatod, ha bírja a gyomrod az öt évi folyamatos kormánypropagandát (mert az lesz bőven).
2020. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A Sapientiat a magyar állam tartja fent. A Babest a román állam tartja fent román állami egyetem.
2020. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!